Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Řidič octavie při ujíždění před policejní hlídkou ohrožoval životy motoristů i chodců

ČESKÁ LÍPA - Soud na něj uvalil vazbu, hrozí mu až osmiletý trest odnětí svobody. 

Policisté hlídkové služby se v dopoledních hodinách rozhodli zkontrolovat řidiče, jehož osobní vozidlo tovární značky Škoda Octavia bylo nadměrně hlučné.  V té době prováděli hlídkovou činnost v lokalitě Střelnice nedaleko centra České Lípy. Jakmile šofér zjistil, že se ho snaží zastavit za využití světelného i zvukového výstražného znamení, přidal plyn a vysokou rychlostí projel ulicemi Havlíčkova a Arbesova směrem ke kruhovému objezdu v Děčínské ulici.

Tím se prohnal částečně v protisměru do centra města k hlavní světelné křižovatce, kde ve zhruba stokilometrové rychlosti vážně ohrozil dva chodce, kteří na zelený signál přecházeli silnici po přechodu. Jeden z nich musel na poslední chvíli před jeho vozidlem uskočit. Ve své zběsilé jízdě pak pokračoval  dál a na prvním výjezdu najel do jízdního pruhu s přikázaným směrem jízdy vpravo. Zde ale stočil vozidlo vlevo a projel nebezpečnou jízdou po silnici I/9  směrem na Nový Bor. U benzinové čerpací stanice Shel opětovně nerespektoval na světelné křižovatce signál "stůj", pohyboval se znovu v protisměru a ohrožoval projíždějící vozidla.

Po dalších nebezpečných manévrech zhruba 200 metrů za čerpací stanicí Benzina v České Lípě odbočil ze silnice I/9 vlevo a dojel až k uzavřenému pozemku trafostanice, kde naboural do kovové brány. Zde jeho jízda skončila. Z vozidla následně vyskočil a snažil se zachránit útěkem, což se mu nepodařilo. Policisté ho zadrželi po krátké chvilce.

Zjistili, že se jedná o 32letého muže, kterému úřady už  třikrát zakázali řídit motorová vozidla a tyto zákazy jsou stále v platnosti.  Vyšetřovatel ho v této souvislosti obvinil ze zločinu obecného ohrožení a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dále jsme po předchozím souhlasu státního zástupce zajistili jeho octavii za účelem jejího propadnutí, o kterém bude rozhodovat soud. Bezohledného řidiče včera soud poslal do vazební věznice, a to proto, aby znovu neohrožoval životy lidí na silnici. Obviněnému hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

14. 2. 2020
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem