Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Řidič na sebe upozornil potkávacími světly

LIBERECKO - V úterý 30. července 2019 kontrolovali frýdlantští policisté v obci Pertoltice řidiče vozidla Multicar. Řidič nadýchal přes dvě promile. 

V úterý 30. července 2019 prováděli policisté z obvodního oddělení Frýdlant dohled nad plynulostí a bezpečností silničního provozu. V obci Pertoltice si hlídka krátce před půl jednou hodinou odpoledne povšimla jedoucího vozidla Multicar, kdy řidič na sebe upozornil nerozsvícenými potkávacími světly. Hlídka se rozhodla vozidlo zastavit a zkontrolovat. Řidič na výzvu k zastavení vozidla, kterou mu policisté dávali pomocí světelného zařízení doplněného nápisem STOP POLICIE, zareagoval a podrobil se kontrole.

Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla. Již během kontroly policisté cítili z kabiny vozu alkoholový odér. Řidiče podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol, která jejich domněnku jen potvrdila. Naměřená hodnota činila dvě promile alkoholu.  Muž se policistům doznal, že než usedl za volant, dal si pivko i nějakého panáka. Policisté řidiči zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Řidič si zajistil řádně vozidlo a následoval policisty na policejní služebnu.

Policisté muži sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu "ohrožení pod vlivem návykové látky", za což mu nyní hrozí až roční vězení.

1. 8. 2019
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem