Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - Řidič kamionu přejížděl do sjezdu v protisměru

JABLONECKO - Hledáme svědky nebezpečné situace, která se stala v úterý v prostoru křižovatky u Rychnova u Jablonce nad Nisou. 

AKTUALIZACE ze dne 15. 3. 2019:

Na základě dosud provedeného šetření si celou věc dnes převzali od dopravních policistů kriminalisté z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou. Ti již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání úmyslného trestného činu obecné ohrožení. Pachateli tohoto trestného činu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na osm let.

Policisté touto cestou děkují za spolupráci všem svědkům včetně řidiče nejvíce ohroženého vozidla, kteří se jim na základě zveřejněné výzvy přihlásili se svým svědectvím. Na základě výpovědi svědků bylo totiž mimo jiného zjištěno, že řidič s nákladním vozidlem nejel po uvedené silnici ve směru od Prahy, ale vyjížděl na ni nájezdem od Rychnova, kam se protisměrným sjezdem z dosud nezjištěných důvodů zase vracel. Jel tedy z Rychnova do Rychnova. Kriminalisté nyní i nadále celou věc prověřují a provádějí veškeré úkony trestního řízení ke zjištění totožnosti řidiče nákladního vozidla.

nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou

________________________________________________________________________________________________________________

Na základě podnětu redaktora FTV Prima a současně získaného záznamu z jedoucího vozidla policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou začali již včera šetřit událost, která se stala v úterý 12. března v půl šesté odpoledne na silnici první třídy číslo 65 v prostoru křižovatky u Rychnova u Jablonce nad Nisou.

Dosud neznámý řidič s nákladním vozidlem jel ve směru od Prahy, kde v uvedené křižovatce měl pravděpodobně v úmyslu sjet vpravo do Rychnova. Místo toho ovšem najel doleva, přejel přes dvojitou plnou čáru do protisměru a k příjezdu do Rychnova využil sjezd  určený pro vozidla jedoucí od Jablonce nad Nisou. Při tomto velice nebezpečném manévru ohrozil další účastníky silničního provozu, především řidiče osobního vozidla jedoucího v levém pruhu ve stejném směru jízdy. Bylo opravdu velké štěstí, že se v dané situaci nestala dopravní nehoda.

Veškeré okolnosti celé události nyní intenzivně šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou. Kvalifikace skutku, kterého se dopustil dosud neustanovený řidič nákladního vozidla, je předmětem probíhajícího šetření.

V souvislosti s tím dopravní policisté žádají svědky celé události, aby se přihlásili na tel. 974 474 254 nebo na bezplatné lince 158. Občané mohou policisty kontaktovat také písemně prostřednictvím e-mailu jn.di.podatelna@pcr.cz . Policisté žádají především také řidiče osobního vozidla, který jel ve směru do Jablonce nad Nisou a byl jednáním řidiče nákladního vozidla bezprostředně ohrožen, aby se jim také prostřednictvím uvedených kontaktů přihlásil.   


14. 3. 2019
nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou

vytisknout  e-mailem