Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Řidič jel téměř 200/km/h

MLADOBOLESLAVSKO – Rychlá jízda se mu nevyplatila. 

Sedmatřicetiletý řidič jel vysokou rychlostí v úterý 7. července tohoto roku ve večerních hodinách po silnici I/16 ve směru jízdy k obci Sukorady na Mladoboleslavsku s osobním vozidlem Ferrari Roma. Dopravní policisté mu na záznamovém zařízení služebního automobilu Škoda Superb v civilním provedení naměřili rychlost 199 km/h. Poté jej policejní hlídka zastavila, vyžádala si doklady předepsané k řízení a provozu motorového vozidla a řidič byl podroben dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem.

Řidič osobního vozidla se dopustil přestupku proti bezpečnosti silničního provozu. Za tento přestupek nelze uložit pokutu na místě a řidič bude řešen ve správním řízení, kde mu hrozí zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok a pokuta do výše 10 tisíc korun.
nebezpečně rychlá jízdanebezpečně rychlá jízda
Nepřizpůsobení rychlosti patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod. Alarmující je, že rychlost soustavně nedodržuje až devadesát procent motoristů, i když ne všichni se k tomu přiznávají.

Kampaň „Zpomal, dokud není skutečně pozdě“ upozorňuje na úskalí a následky jízdy nepřiměřenou rychlostí. Více informací k uvedené kampani naleznete zde


por. Bc. Lucie Nováková
tisková mluvčí 
PČR Mladá Boleslav
9. července 2021


 

Odkazy do noveho okna

Zastavené vozidlo

Zastavené vozidlo 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem