Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Řidič autobusu přišel o batoh s doklady i platebními kartami

ZLÍNSKO: Policisté z Vizovic odhalili záhy pachatele. 

Policisté z Vizovic během několika málo hodin odhalili pachatele krádeže batohu, který měl řidič autobusu odložený na sedadle. Muž, který batoh s peněženkou a platebními kartami odcizil, použil jednu z platebních karet k zaplacení několika drobných nákupů, zejména alkoholu a cigaret. I když zpočátku popřel, že by měl s krádeží cokoli společného, nakonec se pod tíhou důkazů přiznal.

Šestatřicetiletý řidič linkového autobusu oznámil policistům z Vizovic, že mu někdo odcizil batoh s peněženkou, doklady, platebními kartami a osobními věcmi, jež měl položený na předním sedadle, na němž nesmí cestující sedět. Podezření měl na muže a ženu, kteří do autobusu nastupovali ve Zlíně v podnapilém stavu a vystupovali ve Slušovicích. Obrátil se proto na policisty s žádostí o zjištění jejich totožnosti.

Policisté během chvíle zjistili, o koho se jedná a věděli také, kde zmíněný manželský pár bydlí. Když je oslovili doma, oba krádež popřeli. Záhy ale bylo jasné, že odcizenou platební kartu někdo použil k platbě ve dvou prodejnách. Podle popisu zákazníka bylo jasné, že kartou platil skutečně muž, na něhož měl řidič původně podezření. Při druhém kontaktu s policisty se přiznal a svého jednání litoval. Vysvětlil, že kradl pouze z důvodu své podnapilosti. Batoh i s obsahem vrátil, platební karty prý po použití zničil.

Za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku by mohl čtyřicetiletý muž strávit až na dva roky za mřížemi.

20. července 2021, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem