Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Revize spalinových cest

BRNO: Pozor na nepoctivé revizní techniky. 

Královopolští policisté prověřují několik případů podvodu s revizemi spalinových cest, těch se měl dopustit muž, který k jejich udělení neměl patřičná oprávnění.  V této souvislosti upozorňují všechny majitele nemovitostí, kteří si pravidelně nechávají vyhotovit revize či například v rámci rekonstrukcí revizi obdrží, aby věnovali pozornost těmto dokumentům. Podle dosavadních zjištění není podezřelý jednatel brněnské firmy držitelem osvědčení o získání příslušné profesní kvalifikace (PK 36-024-H Kominík – Revizní technik spalinových cest.) Není tedy oprávněn k vykonávání revize spalinové cesty, ani k vydávání revizní zprávy. Své klienty láká na nízkou cenu posudku. Používá razítko s nápisem „revizní technik komínových systému“ (tato kvalifikace z hlediska zákon o požární ochraně neexistuje). V konečném důsledku by to mohlo znamenat minimálně problémy s likvidací případných pojistných událostí. Níže najdete odkaz, jak ověřit pravost zprávy a kam v případě zjištěných nesrovnalostí věc oznámit.

mjr. Pavel Šváb, 08.08.2018

Na internetových stránkách http://aplikace.hzscr.cz/revizni-technik-spalinovych-cest/ , lze zkontrolovat po zadání čísla osvědčení nebo zadání jména a příjmení, zda-li osoba je oprávněná vydat revizní zprávu spalinové cesty či nikoliv.

Pokud zjistíte nesrovnalosti, obraťte se na královopolské policisty na telefon 974 624 712. Můžete využít i e-mail: mrpb.oop.krpole.podatelna@pcr.cz, do předmětu uveďte: Revizní zpráva spalinové cesty.

vytisknout  e-mailem