Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Restaurace navštěvovali mimo provozní dobu

Karviná - dvojice mužů má mít na kontě osmnáct vloupání v Karviné 

Osobní a místní znalost policistů obou karvinských obvodních oddělení a kriminalistů, jejich spolupráce, nekonečné množství hodin strávených při výpovědích poškozených i svědků a vyhodnocování dokumentace vyústila k obvinění dvou mužů (33 a 26 let) ze spáchání přečinů krádeže vloupáním, poškození cizí věci a mladšího z nich ještě z porušování domovní svobody.

Od letošního března do října se měli v některých případech sami a v některých společně dopustit celkem 18 skutků. Předmětem jejich zájmu byly převážně restaurace, prodejny, sklepní prostory nebo čerpací stanice v katastru Karviné, z nichž si měli odnášet např. alkohol, cigarety, cukrovinky, potraviny, elektroniku nebo finanční hotovost. V jednom případě neměli pohrdnout ani 30 litry slunečnicového oleje a 8 kilogramy mouky. Do objektů měli vnikat násilím např. rozbitím skleněných výplní oken či dveří nebo vypáčením zámků. Mnohdy škoda, kterou měli svým násilným vstupem způsobit, byla vyšší než hodnota odcizených věcí. Pouze dvakrát se do objektů nedostali. Jednou jim mělo odolat okno a podruhé bytelná kovová mříž.

Na staršího z dvojice „spadla klec“ v polovině října. Krátce poté, kdy se měl vloupat do prodejních prostor čerpací stanice a do batohu si měl ukládat cukrovinky a alkohol, byl zadržen policejní hlídkou. Odcizené zboží, které bylo majiteli vráceno, mělo hodnotu zhruba  5 000 korun, ovšem škoda, kterou měl způsobit na posuvných dveřích, byla odhadnuta na 50 000 korun.

Po jeho zadržení v rámci procesních úkonů karvinští kriminalisté zjistili, že sedmi skutků se měl dopustit sám a v pěti případech měl mít spolupachatele. Bylo pak jen otázkou času, kdy také on „skončí“ v rukou policistů. To se také na konci října stalo.

Oba obvinění svou trestnou činnost nepopírají, ke skutkům se doznali. Uvedli, že část věcí použili pro svou potřebu, případně prodali náhodným osobám. Celková hodnota odcizeného zboží byla odhadnuta na více než 450 000 korun. Škoda vzniklá při vloupání pak byla předběžně vyčíslena na téměř 290 000 korun. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Vzhledem k trestní minulosti je starší z obviněných v současnosti ve vazbě.

por. Mgr. Daniela Vlčková
oddělení tisku
23. 11. 2022

Odkazy do noveho okna

FOTO III

FOTO III 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem