Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Řešíme případ 11 padělaných 50 EURO bankovek

KARLOVARSKÝ KRAJ - Dva cizinci obviněni ze zločinu padělání a pozměnění peněz. 

Karlovarští kriminalisté z Odboru hospodářské kriminality řeší případ 11 padělků bankovek v nominální hodnotě  50 EUR, které se objevily v oběhu v různých provozovnách v Chebu.

Dva cizinci muž a žena ve věku 19 a 27 let měli dne 28. 10. 2018 přicestovat v odpoledních hodinách do České republiky za účelem opatření drog a pistole. V podvečer se měli nakontaktovat na dva muže, kteří jim přislíbili dodání 20 gramů pervitinu za 550 Euro. Místo drog cizinci obdrželi 20 gramů jedlé krystalické sody a současně za jedlou sodu zaplatili částku 550 EUR v podobě 11 ks padělků bankovek nominální hodnoty 50 EUR stejné série a stejného sériového čísla.   

Kriminalisté dne 30. 10. 2018 zahájili trestní stíhání obviněného 19letého cizince a 27leté cizinky pro zločin padělání a pozměnění peněz a zároveň podali podnět státnímu zástupci v Chebu k vydání návrhu na vzetí obou cizinců do vazby.

Na případu spolupracujeme s policisty ze Spolkové republiky Německo, kde bylo zjištěno, že cizinci jsou u nich prověřování pro padělání peněz.

Vzhledem k tomu, že obvinění chtěli bankovky udat jako pravé nebo platné anebo jako peníze vyšší hodnoty, hrozí jim trest odnětí svobody na tři léta až osm let.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová
31. 10. 2018

vytisknout  e-mailem