Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Registrované skutky útoků vedených na školy, školská zařízení a jejich zaměstnance

Zveřejnění podle ustanovení § 5 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb 

Žadatelka požádala o následující informace: 

„1) Počet útoků ve stavu pokusu vedených na školy, školská zařízení, jejich zaměstnance a další osoby nacházejících se v jejich prostorách, dle jejich typu (mateřské, základní, střední a vysoké školy, gymnázia a učiliště…) v letech od roku 1990 až do roku 2022 po jednotlivých letech.
2) Počet spáchaných útoků vedených na školy, školská zařízení, jejich zaměstnance a další osoby nacházejících se v jejich prostorách, dle jejich typu (mateřské, základní, střední a vysoké školy, gymnázia a učiliště…), včetně počtu zraněných a mrtvých v letech od roku 1990 až do roku 2022 po jednotlivých letech.
3) Počet spáchaných útoků vedených na školy, školská zařízení, jejich zaměstnance a další osoby nacházejících se v jejich prostorách, dle jejich typu (mateřské, základní, střední a vysoké školy, gymnázia a učiliště…), rozdělených dle způsobu útoku/použité zbraně v letech od roku 1990 až do roku 2022 po jednotlivých letech.
4) Počet spáchaných útoků vedených na školy, školská zařízení, jejich zaměstnance a další osoby nacházejících se v jejich prostorách, dle jejich typu (mateřské, základní, střední a vysoké školy, gymnázia a učiliště…), rozdělených dle motivu útoku v letech od roku 1990 až do roku 2022 po jednotlivých letech.
5) Počet ohlášených útoků (např. výhružka umístěnou bombou) na školy, školská zařízení, jejich zaměstnance a další osoby nacházejících se v jejich prostorách, dle jejich typu (mateřské, základní, střední a vysoké školy, gymnázia a učiliště…), které nakonec nebyly uskutečněny v letech od roku 1990 až do roku 2022 po jednotlivých letech.
6) Počet vyhrůžek útokem (smrtí, těžkou újmou na zdraví, poškození majetku) mířených na školy, školská zařízení, jejich zaměstnance a další osoby nacházejících se v jejich prostorách, dle jejich typu (mateřské, základní, střední a vysoké školy, gymnázia a učiliště…) v letech od roku 1990 až do roku 2022 po jednotlivých letech.“

Policie České republiky jako povinný subjekt podle § 2 odst. 1 zákona č. 106/1999 Sb. žádost posoudila a žadatelce poskytla soubor s požadovanými statistickými daty, které byly žadatelkou odsouhlaseny po neformální komunikaci s pracovníkem ÚSKPV (viz. příloha).


pplk. Mgr. Lucie Dvořáková, 24. 5. 2023
 

vytisknout  e-mailem