Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Recidivistu jsme zadrželi na místě činu

ČESKOLIPSKO - Soudce ho poslal do vazební věznice. 

V pátek po 21. hodině nás prostřednictvím linky 158 upozornil místní občan na podezřelého muže, který se pohybuje kolem  rekreační chalupy v obci Veselí u Zákup.  Policisté na místo okamžitě vyjeli a pachatele, jehož zevrubný popis získali od svědka, spatřili v okně, které si otevřel, aby jím mohl před nimi uprchnout. To už ale nestihl.

S policisty začal "spolupracovat" až po opakovaných výzvách s výstrahou, že proti němu použijí  donucovací prostředky nebo zbraň. Vzhledem k tomu, že se schovával za vstupními dveřmi a nebylo jasné, zda není ozbrojený, přiměli ho s namířenou střelnou zbraní k tomu, aby se vzdal.  Jakmile ho zadrželi, nasadili mu pouta a převezli ho na policejní služebnu.pachatelův nůž na místě činupachatelův nůž na místě činu

Při ohledání místa činu vyšlo najevo, že do chalupy vnikl po vypáčení zadních dveří. Připravil si tu k odcizení potraviny a dokonce i módní časopis, potom ho vyrušili svým příjezdem policisté.

Nebylo to poprvé, co se někam vloupal. V průběhu března to udělal už dvakrát ve stejné oblasti, kde „navštívil“ dvě jiné chalupy. V jedné z nich několik dnů bydlel a propálil tu majiteli část zásoby uhlí, kterým si topil v kamnech. Také mu odcizil maskáčovou bundu a boty, které si odnesl s sebou. Ve druhé chatce nic neodcizil, ale způsobil tu škodu na zařízení. Zde například policisté zajistili jeho nůž, který nechal zabodnutý ve spínací skříňce a můžete si ho prohlédnout na zveřejněné fotografii. Tu otevřel proto, aby v objektu vyhodil pojistky.  Bál se, že by ho světlo mohlo prozradit.

Vyšetřovatel při dokumentování jeho trestné činnosti řekl „třikrát a dost“ a poté, co ho v sobotu obvinil z posledního vloupání, ho zadržel a podal státnímu zástupci návrh na jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Trpělivost s ním došla i státnímu zástupci a soudci a ještě téhož dne ho policisté eskortovali do vazební věznice. Zde si  počká na konečný verdikt soudu.  Jednačtyřicetiletý muž z Mimoně byl za majetkovou trestnou činnost už v minulosti pravomocně odsouzen, a to k sedmiměsíčnímu trestu odnětí svobody. Věznici opustil loni v březnu. Nyní mu za přečiny krádeže a porušování domovní svobody hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

10. 4. 2019
por. Bc. Ivana Baláková
Oddělení tisku a prevence
Česká Lípa

Odkazy do noveho okna

zajištěná trasologická stopa

zajištěná trasologická stopa 

Detailní náhled

pachatelův nůž na místě činu

pachatelův nůž na místě činu 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem