Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Recidivistu chytili při činu

LIBEREC – Další případ krádeže v centru má na svědomí 40letý recidivista. 

Ač v minulosti potrestán pravomocným rozsudkem Okresního soudu v Liberci za majetkovou trestnou činnost, opět neváhal a dal se na scestí.
Nový týden zahájil 40letý muž z Liberce krádeží. V pondělí 11. března v odpoledních hodinách navštívil v centru města prodejnu s konfekcí. S sebou na zádech nesený batoh neměl jen tak na parádu. Jak se později pracovníci ostrahy přesvědčili, recidivista jej využil k uschování kradených věcí.
Liberečan se již nějakou chvíli potuloval mezi regály s vystaveným zbožím, přičemž přilákal pozornost ostrahy. Ta jej, s jistou mírou podezřívavosti, již drahnou chvíli sledovala. 40letý lapka do svého batohu během několika okamžiků vměstnal rifle a čepici v hodnotě bezmála tisíce korun. Bedlivé ostraze ale neuniklo nic.
Jakmile se recidivista rozhodl se zbožím bez placení projít pokladnou, pracovníci jej zadrželi a požádali o kontrolu útrob zavazadla. S informacemi o pozitivním nálezu a podezřelé osobě vyrozuměli policii.
Nepoškozené zboží se vrátilo zpět na prodejní pulty, zatímco „nenechavec“ putoval v doprovodu mužů zákona na služebnu obvodního oddělení. Zde mu policisté ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

 

13. března 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem