Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Recidivista z prodejního pultu odcizil řasenky

LIBEREC – Vylepšit si svou finanční situaci krádeží se rozhodl 36letý muž z Liberce. 

V pondělí 6. listopadu krátce po druhé hodině odpoledne se rozhodl 36letý recidivista z Liberce vylepšit si svou finanční situaci krádeží. Ke svému počinu si vybral prodejnu s drogistickým zbožím v centru města Liberce.

Před vstupem do obchodu se rozloučil se svým kamarádem a poté jeho kroky směřovaly dovnitř prodejny. To však ještě netušil, že nedaleko od vstupu jej zpozorovala pracovnice ostrahy, která již s mužem měla co dočinění v souvislosti s předchozími krádežemi. Pečlivá žena se tedy rozhodla, že muže bude během proplétání se mezi stojany bedlivě pozorovat.
Netrvalo dlouho a recidivista prošel prodejnou až ke stojanům s dámskou kosmetikou. U vystavovaných řasenek se zastavil, vybral si dvě v celkové hodnotě téměř šest set korun a netuše, že je pozorován, vložil si je do rukávu bundy. Na to zareagovala pracovnice ochranky tím, že se urychleně přesunula do prostoru pokladen, kde nenápadně splynula s davem. Procházející muž rozhodně neměl v úmyslu cokoli platit, a tak kolem pokladního pásu jen prošel. Reakce ženy byla pohotová a rychlá. Mladík byl zadržen a bez jakýchkoli námitek pracovnici prodejny následoval a dobrovolně odcizené zboží vydal. Žena bezprostředně po krádeži informovala o nastalé situaci policejní hlídku, která se dostavila na místo a muže si poté převezla na služebnu.

V neprospěch mužova jednání svědčily i kamerové záznamy, které jeho počínání tiše sledovaly.

I přesto, že již v minulosti byl 36letý muž z Liberce odsouzen rozsudkem Krajského soudu za úmyslný přečin krádež k nepodmíněnému trestu, majetkové trestné činnosti se dopustil znovu.

Policisté muži sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.

 

08. 11. 2017
por. Bc. Vojtěch Robovský
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem