Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Recidivista vykradl dům

DĚČÍNSKO - Z nemovitosti zmizely šperky i peníze; Zloděj odcizil přepravky... 

Recidivista vykradl dům

     Z přečinů porušování domovní svobody, poškození cizí věci a krádeže byl obviněn třicetiletý recidivista, který je podezřelý, že v Děčíně vykradl rodinný dům. Vyšetřovatel ho viní z toho, že minulý týden vykopnul dveře do domu, který následně celý prohledal a odcizil z něj šperky, mobilní telefony, peníze a další věci v celkové výši přesahující deset tisíc korun. V minulosti třináctkrát odsouzený muž je vyšetřován na svobodě, v krajním případě mu hrozí až tříleté vězení.

Zloděj odcizil přepravky

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který ve Šluknově vnikl na oplocenou zahradu rodinného domu, kde z přístřešku odcizil šest přepravek s prázdnými lahvemi od piva. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin porušování domovní svobody, za který trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.

Někdo ukradl tři králíky

     Až tříletý trest odnětí svobody hrozí neznámému pachateli, který v Dolní Poustevně vnikl na pozemek, odkud ukradl tři králíky. O dva dny později zas na stejném pozemku neznámý zloděj vnikl do zahradní chaty, ze které odcizil solární nabíječku, autobaterii a nádobí. Celková škoda přesáhla pět tisíc korun, policisté případ prověřují jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody.

13. října 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem