Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Recidivista opět skončil ve vězení!

TRUTNOVSKO - V květnu byl propuštěn na svobodu. 

vezeni.jpgilustrační - vězeniTrutnovští policisté na jedné čerpací stanici zadrželi čtyřiadvacetiletého muže, který je podezřelý z majetkové trestné činnosti, kterou páchal od prosince loňského roku do jeho zadržení v Trutnově. 

Policisté mu kladou za vinu, že se dopustil protiprávního jednání v pěti případech a proto jsme mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež.

Koncem roku 2017 měl odcizit poškozenému mobilní telefon z kapsy bundy, kterou nechal ležet bez dozoru v trutnovském podniku. Ve druhém případě z jednoho obchodního domu odcizil porcelánové sošky a dřevěnou lucernu. I taxikář, který ho vezl po Trutnově, byl nemile překvapen, když zjistil, že i on přišel o mobilní telefon. Okradl dokonce i barmana, který se opil a usnul na lavici v baru. Škodu téměř 2 tisíce korun způsobil krádeží sirupu z trutnovského obchodního domu.

Nutno zdůraznit, že už jako mladiství strávil nějaký čas ve věznici a v květnu loňského roku opustil vězení již po několikáté. Svým nezákonným jednáním způsobil škodu téměř 20 tisíc korun. Je tedy zřejmé, že je jedná o otrlého recidivistu, který je navíc uživatelem pervitinu a v současné době je bez bydliště, zaměstnání a bez finančních příjmů. On sám policistům uvedl, že zboží, které získal krádeží, prodal náhodným lidem a peníze užil pro svou potřebu.

Soudce Okresního soudu ho za jeho trestnou činnost poslal na 17 měsíců do vězení!  

por. Pižlová Šárka, DiS.
13. 2. 2018, 12:25

vytisknout  e-mailem