Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Recidivista kradl v domech

TEPLICKO - Muž v Dubí vykradl dva domy, byl podán podnět na jeho vzetí do vazby a další zprávy. 

Recidivista kradl v domech

     Policisté obvinili hned ze čtyř trestných činů 45letého recidivistu, který je podezřelý, že začátkem října vnikl v Dubí do rodinného domu a to za pomoci klíčů, které ležely v pergole. Uvnitř ukradl peněženku s doklady, finanční hotovostí a platební kartou, dva mobilní telefony, zlatý přívěsek a elektronickou cigaretu. Poškozené připravil o majetek za bezmála 35 tisíc korun, navíc chtěl odcizit i několik kabelek a horské kolo, byl ale vyrušen a z místa činu utekl.

     O víkendu vnikl v Dubí na oplocený pozemek a následně nezamčenými dveřmi do rodinného domu, kde prohledal místnosti a odcizil několik hodinek, různé nože, dalekohled, batoh, fotoaparát, peněženku a další věci. Při krádeži ho přistihla mladistvá dcera majitelky, kterou lapka odstrkal do místnosti, kde ji měl zalehnout a zakrýt ústa rukou, aby nemohla křičet. Dívce se podařilo vysmeknout a utéct do kuchyně, kam přišla její matka, zloděj pak z domu i s ukradenými věcmi v hodnotě kolem čtyřiceti tisíc korun zmizel, naštěstí nikoho nezranil. Policisté během krátké doby zjistili jeho totožnost a v minulosti čtrnáctkrát trestaného muže zadrželi. Byl obviněn z přečinů krádeže, porušování domovní svobody, omezování osobní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, vyšetřovatel zaslal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného, kterému hrozí až tříleté vězení, do vazby.

Podvody se sociálními dávkami

     Z přečinu podvodu byla obviněna 43letá žena, která se na úkor státu neoprávněně obohatila o více jak 11 tisíc korun. Při uplatnění žádosti o dávku státní sociální podpory nesplnila zákonnou oznamovací povinnost a příslušnému úřadu nedoložila všechny příjmy společně posuzované osoby v domácnosti. Tím zavinila, že jí byl po dobu šesti měsíců vyplácen vyšší příspěvek na bydlení, než na jaký měla ze zákona nárok. Pokud případ skončí u soudu a žena bude uznána vinnou, hrozí jí v krajním případě až dvouletý trest odnětí svobody.

     Stejný trest hrozí i 31leté ženě, která při uplatnění žádosti o příspěvek na bydlení úřadům neoznámila ukončení nájemního vztahu k bytu. Při žádosti pak doložila padělané doklady o výši nákladů na bydlení, na neoprávněně získaných dávkách se obohatila o dvaaosmdesát tisíc korun.


Hledáme svědky nehod

     Žádáme občany o pomoc při objasnění okolností dopravní nehody, ke které došlo v době od 7:00 do 8:05 hodin dne 14. října 2021 Teplicích, ul. U Hadích lázní naproti Lékařského domu ve směru k ul. Pražská.  Neznámý řidič poškodil levé přední a zadní dveře při pravém okraji komunikace zaparkovaného vozidla Seat a z místa odjel, aniž splnil zákonem  danou povinnost při účasti na dopravní nehodě.

     K další nehodě došlo v době od 7:30 do 14:30 hodin dne 14. října 2021 v Teplicích, ulice Riegrova na parkovací ploše u Penny (U Červeného kostela). Neznámý řidič měl poškodit pravou zadní stranu vozidla Mazda CX-3 a rovněž z místa v rozporu s platnou legislativou ujel.

     Policisté žádají řidiče, kteří by mohli poskytnout jakékoliv poznatky vedoucí k objasnění příčin a okolností nehod, případně mají k dispozici kamerové záznamy, aby kontaktovali policisty z dopravního inspektorátu Teplice, ul. Husitská 5 buď osobně, nebo poznatky sdělili na telefon 974 439 260.

15. října 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem