Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Recidivista kradl kovy i další věci

TRUTNOVSKO – Soudce ho poslal do vazby. 

V těchto dnech zahájil policejní komisař trestní stíhání proti 30letému muži a obvinil ho z přečinů krádež a legalizace výnosů z trestné činnosti.

Kriminalisté mu kladou za vinu, že průběhu srpna letošního roku v několika případech odcizil kovový materiál a nerezové odřezky z areálu jedné firmy na Vrchlabsku. Odcizený materiál pak měl končit ve sběrnách druhotných surovin. Vzniklá škoda je vyčíslena na téměř 190 tisíc korun. Další trestné činnosti se měl dopustit ještě v průběhu od července do začátku října na Hostinsku. Ve dvou případech měl odcizit jízdní kolo z chodby domu, vniknout násilím do několika garáží, v prodejně se smíšeným zbožím odcizit kabelky, polštář, deku a další věci. V poslední řadě měl pak vniknout do veterinární ordinace a zde odcizit obojky, léky pro zvířata a další různé vybavení. Dále z ordinace prošel do navazující prodejny zverimexu, kde odcizil čtyři suchozemské želvy, tři papoušky a přepravku na kočky. Celková vzniklá škoda se vyšplhala na necelých 20 tisíc korun.

Vzhledem k výši vzniklé škody hrozí nyní obviněnému muži v případě odsouzení až pětiletý pobyt ve vězení. Stíhán je dále ve vazbě a již z minulosti má za obdobnou trestnou činnost záznam v rejstříku trestů.

nprap. Lukáš Vincenc
13. října 2020, 10:12

vytisknout  e-mailem