Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Recidivista kradl jako straka

DĚČÍNSKO - Na soud bude čekat ve vazbě; Díky hasičům byli zadrženi dva pachatelé... 

Recidivista kradl jako straka

     Policisté dopadli zloděje, který v uplynulých několika týdnech znepříjemňoval život obyvatelům Varnsdorfu. V proběhu září a října páchal v minulosti čtrnáctkrát odsouzený recidivista majetkovou trestnou činnost spočívající především ve vloupáních ro různých objektů.

     Šestatřicetiletý muž je podezřelý, že se začátkem září vloupal do garáže, odkud odcizil jízdní kolo. Ve stejné době se neúspěšně pokusil vniknout do zlatnictví, po pár dnech se chtěl vloupat do prodejny bytového textilu.  I v následujících dnech se rozhodl vykrást garáže, do jedné se mu vloupat nepodařilo, z další odcizil notebook, několik televizorů a domácí kino. Lup si uschoval nedaleko místa činu, kde se věci našly a byly vráceny majiteli, bohužel došlo vlivem deště k jejich zničení.

     Muž je rovněž podezřelý, že vykradl kůlnu, ze které si odnesl disky z lehkých slitin, vysokotlaký čistič, dvě okružní pily a další věci v celkové hodnotě přes dvanáct tisíc korun. Začátkem října se chtěl vloupat do supermarketu, dovnitř se ale nedostal,  vnikl také do objektu v rekonstrukci, odkud ukradl různé nářadí. Stranou zlodějovy pozornosti nezůstal ani stánek, ze kterého si odnesl tabákové výrobky a peníze, je také podezřelý z krádeže okapových svodů a poškození měděných parapetů.

     Poškozeným způsobil celkovou škodu přes sto třináct tisíc korun, policisté ho obvinili z přečinů krádeže a poškození cizí věci, na soud, u kterého mu hrozí uložení až tříletého trestu odnětí svobody, bude čekat ve vazbě.

Díky hasičům byli zadrženi dva pachatelé

     Díky pozornosti členů jednotky sboru dobrovolných hasičů Kytlice se podařilo zadržet dva mladé muže ve věku 18 a 20 let, kteří ve Falknově vykradli rekreační chalupu. Minulý týden si hasiči, kteří v nočních hodinách kontrolovali případné škody související s vichřicí, všimli dvou podezřelých mužů, kteří seděli na zemi a měli u sebe křovinořez, motorovou pilu a další nářadí.

     Vzhledem k pozdním nočním hodinám hned pojali podezření, že by se mohlo jednat o věci pocházející z trestné činnosti a zavolali proto na tísňovou linku. Oba muži se později policistům přiznali, že dvě motorové pily, křovinořez, kompresor a vrtačku ukradli v nedaleké chalupě, kam se společně vloupali. Policisté odcizené věci v hodnotě přes jedenáct tisíc korun zajistili a muže zadrželi, oběma sdělili podezření z přečinů krádeže a porušování domovní svobody, za které by mohli jít až na tři roky do vězení.

Vykradený stánek

     Policisté pátrají po neznámém zloději, který se v Děčíně vloupal do kiosku, odkud zmizely peníze a alkohol. Majitel vyčíslil škodu na téměř devět tisíc korun, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže, za který hrozí pachateli v případě dopadení až dvouleté vězení.

25. října 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem