Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Recidivista je ve vazbě

DĚČÍNSKO - Ukradl cigarety, kolo i mobil; Řídil i přes zákaz a další zprávy. 

Recidivista je ve vazbě

     Ve vazební věznici skončil 25letý recidivista, který se v průběhu uplynulého měsíce dopustil v Rumburku nejméně sedmi krádeží. Koncem března v prodejně tabáku využil nepozornosti prodejce a zmocnil se kartonu cigaret položeného na prodejním pultu.

     O dva dny později v jiné prodejně tabákových výrobků ukradl také karton s cigaretami, poslední březnový den ukradl před večerkou odstavené horské kolo v hodnotě osm tisíc korun. Dále je podezřelý, že začátkem dubna na benzínové čerpací stanici využil nepozornosti obsluhy a odcizil několik krabiček cigaret. O pár dnů později  se pokusil vloupat do sklepních prostor v panelovém domě, nepodařilo se mu ale překonat zámky.   

     V polovině dubna s pomocí nalezených klíčů vnikl do společné chodby domu a následně se vloupal do suterénu, kde vzal dřevěnou lékárnickou váhu, kterou pak nechal na schodišti. Je také viněn z toho, že si od poškozeného půjčil v Rumburku mobilní telefon, který si ponechal a z místa ujel.

     Muž, který poškozeným způsobil škodu přes sedmadvacet tisíc korun, byl obviněn z přečinů krádeže a krádeže ve stadiu pokusu, v případě odsouzení mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Řídil i přes zákaz

     Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 34letý muž, který si sedl za volant osobního auta, i když má městskými úřady v Chebu a Novém Boru uloženy dva zákazy činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Policejní hlídka ho v pátek odpoledne zastavila ve Starých Křečanech Děčíně, pokud případ skončí u soudu, hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody.

Vloupání do chaty

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v katastru obce Chřibská vloupal do rekreační chaty. Odnesl si televizor, přikrývky, oblečení a další věci, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny krádeže a porušování domovní svobody.

Zmizely cigarety a alkohol

     Z přečinů krádeže a porušování domovní svobody je podezřelý neznámý pachatel, který v Jílovém vstoupil brankou na pozemek u rodinného domu a následně se vloupal do kůlny, přes kterou se dostal do obytných prostor nemovitosti. Ukradl krabičku cigaret a lahev alkoholu, policisté nyní po lapkovi, kterému hrozí až dvouleté vězení, pátrají.

26. dubna 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem