Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Realizace na drogové dealery pervitinu

KARLOVARSKÝ KRAJ – Obviněny byly 4 osoby. 

Kriminalisté i nadále úspěšně bojují s drogovou kriminalitou v Karlovarském kraji. Důkazem toho je proběhlá realizace na drogové dealery na Sokolovsku.

K realizaci akce došlo ve čtvrtek dne 15. září letošního roku na několika místech v Sokolově a v Bukovanech. Sokolovští kriminalisté ve spolupráci s krajskými kriminalisty zadrželi šest osob. Při následných domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor zajistili finanční prostředky bezmála ve výši 500 000 Kč, téměř 400 gramů bílé krystalické látky předběžně vyhodnocené jako pervitin, osobní vozidlo a také byt.

Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání 35letého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Zároveň zahájili trestní stíhání dalších tří osob ve věku 20, 25 a 26 let, které obvinili ze spáchání přečinu  nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Obviněný pětatřicetiletý muž z Bukovan se tohoto jednání měl dopustit ve velkém rozsahu. Drogu pervitin měl prodávat nejméně od roku 2017 až do svého zadržení na různých místech v Karlovarském kraji. Během uvedené doby se mělo jednat o tisíce případů. Prodejem pervitinu si měl obviněný muž přijít na několik milionů korun.

Ostatní obvinění z této čtveřice měli pervitin kupovat právě od pětatřicetiletého muže a dále jej prodávat dalším osobám na různých místech v Karlovarském kraji. Pětadvacetiletý muž měl navíc prodávat dalším osobám i drogu marihuana.

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného pětatřicetiletého muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl o víkendu muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí trojici osob trest odnětí svobody až na pět let. Pětatřicetiletému muži, který skončil ve vazbě, hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na dvanáct let.

mjr. Bc. Kateřina Pešková 
21. 9. 2022

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem