Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Realizace „ Edelstein“

Kriminalisté zadrželi skupinu recidivistů podezřelou z páchání majetkové a násilné trestné činnosti. 

Kriminalisté z pražské Palmovky si „došlápli“ na čtyřčlennou organizovanou skupinu, která převážně v obchodních domech kradla zboží a to jak v České republice, tak v sousedním Německu a při útěku fyzicky napadala ochranku.

Úlohy měli členové rozdělené, jeden z nich dělal řidiče, dva kradli a čtvrtý hlídal. V několika případech byla skupina při krádeži odhalená bezpečnostní agenturou, která obchod hlídala. Pří útěku se podezřelí nebáli použít proti ochrance fyzické násilí. V několika případech musela ochranka po jejich útocích vyhledat lékařské ošetření. V případě, který se stal v pražském Karlíně, jeden z podezřelých napadl ochranku paralyzérem a vyhrožoval, že ji nechá zabít, pokud ho nepustí. Kriminalisté do současné chvíle evidují desítky případů páchaných na území hlavního města Prahy a škoda nebyla zatím vyčíslena.

Kriminalisté trojici recidivistů zadrželi v pondělí večer, když se zrovna vracela z obchodu, ze kterého odcizila desítky kusů zboží.  Auto řídil třiatřicetiletý muž, který byl v celostátním pátrání a měl vyslovený platný zákaz řízení. Provedeným testem na přítomnost omamných a psychotropních látek kriminalisté zjistili, že je podezřelý pod vlivem drog.  Na místě spolujezdce seděla devětadvacetiletá žena a na zadní sedačce, pětatřicetiletý muž. Oba neuposlechli výzev zasahujících policistů, proto byli zpacifikování za užití donucovacích prostředků. Policisté při prohlídce vozidla nalezli v zavazadlovém prostoru odcizené zboží. Následně byli všichni tři omezeni na osobní svobodě a převezeni na policejní služebnu. Pro čtvrtého ze skupiny si policisté přijeli do místa jeho bydliště. Muž zrovna stál na chodníku a vyhlížel partu svých „kumpánů“. Jaké překvapení pro něho bylo, když se místo nich objevili policisté.

Všichni čtyři jsou v současné chvíli obviněni ze spáchání trestného činu krádež a někteří z nich i z trestných činů výtržnictví, vydírání a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Nejstarší z obviněných byl umístěn do vazební věznice a zbylí tři jsou stiháni na svobodě.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 2.7.2021

vytisknout  e-mailem