Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Reakce Policie ČR na informace uváděné na serveru www.lidovky.cz

Policie České republiky se tímto ohrazuje proti zavádějícím informacím uváděným redaktorem serveru www.lidovky.cz k personální situaci a stavu Pyrotechnické služby Policie České republiky. 

Oddělení tisku a prevence Policejního prezidia ČR obdrželo již na konci března tohoto roku dotazy redaktora výše uvedeného média vztahující se k činnosti Pyrotechnické služby Policie České republiky, personální situaci u tohoto útvaru a kvalifikaci vedení služby. Z uvedených dotazů již bylo patrné zaměření připravovaného článku směřující k poškození dobrého jména tohoto útvaru a tím i celé Policie České republiky a to na základě neobjektivních a v mnoha směrech nepravdivých informací poskytnutých redakci zřejmě třetí stranou.

I přes tento evidentní záměr poskytla Policie České republiky jasné a konkrétní informace o situaci u tohoto útvaru tak, aby si tvůrce článku mohl udělat představu o skutečném stavu věci a autor tak nemusel čerpat informace ze zdrojů, které tyto poskytují dle aktuální potřeby zcela zjevně účelové a nepravdivé.

Profesionalitu policejních pyrotechniků podtrhuje i zcela mimořádné nasazení a činnost, kterou odvádějí po výbuchu muničních skladů ve Vrběticích jak na místě samém, tak i v jeho okolí. Odmítáme proto vyjádření mající za cíl hodnotit postup policejních pyrotechniků ve Vrběticích lidmi, kteří na místě samém nikdy nebyli a o skutečném stavu, na rozdíl od pyrotechnické komise, nemají dostatek relevantních informací. Naprosto nesrovnatelné jsou pak případy výbuchů muničních skladů ve Vrběticích a slovenských Novákách. 

Ředitel Pyrotechnické služby Policie České republiky plk. Michal Dlouhý zastává manažerskou pozici, na které není nezbytným předpokladem předchozí výkon pyrotechnických činností či specializované pyrotechnické vzdělání. Prvořadým úkolem současného vedení Pyrotechnické služby Policie České republiky je vytváření kvalitních podmínek pro výkon služby podřízených policistů. Nezanedbatelné jsou i předchozí dlouholeté manažerské zkušenosti plk. Dlouhého na různých úrovních řízení, personální stabilita útvaru a jeho odborné i materiální zabezpečení. O všech těchto skutečnostech byl autor zmíněných článků informován, stejně tak jako o naprosto běžné personální obměně, ke které u pyrotechniků dochází ve srovnatelné míře, jako u jiných obdobných útvarů Policie České republiky. Čtyři odcházející pyrotechnici v letech 2012 a 2013 skutečně neznamenají pro chod tohoto útvaru zásadní problém a zpravidla byli nahrazeni policisty, kteří obdobné činnosti vykonávali u jiných útvarů Policie České republiky. O neodbornosti příslušníků Pyrotechnické služby Policie České republiky tak nemůže být ani řeč.  O tomto stavu byl autor textů taktéž informován.
 
26. května 2015
kpt. Bc. Jozef Bocán
tiskový mluvčí, Policejní prezidium ČR             

vytisknout  e-mailem