Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Pytláctví se střelnými zbraněmi

SVITAVSKO – Zvěř lovili jak na Divokém západě. 

Foto PČRFoto PČRLov zvěře v České republice podléhá pravidlům mysliveckého sdružení, jehož členové mohou za přesně daných podmínek na něj pozvat i hosta, ale to pouze za předpokladu, že bude dodržovat zásady správného mysliveckého chování a etiky. Poté jde o významnou událost v životě myslivce i pozvaného hosta a zejména prováděný lov je legální záležitostí. V opačném případě to může skončit i zahájením trestního stíhání, které nyní řeší kriminalisté na Svitavsku.

Na přelomu roku měl osmadvacetiletý muž a vlastník zbrojního průkazu s nezletilým chlapcem nejméně pětkrát vyrazit do mysliveckých honiteb v oblasti Moravské Třebové lovit vysokou lesní zvěř a k tomu užít dlouhé lovecké střelné zbraně bez vědomí jejich majitele. Ve střelbě na zvěř se měli střídat a tím neoprávněně ulovit koloucha siky japonské a srnu srnce obecného v hodnotě nejméně 37 tisíc korun.

Oba muži se k popsanému skutku doznali. Dospělého muže svitavští kriminalisté obvinili ze spáchání přečinu pytláctví. Obviněnému hrozí v případě uznání viny před soudem až dvouletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. Protiprávním jednáním nezletilého se také bude zabývat soud.

8. března 2021
por. Mgr. Lenka Vilímková  

vytisknout  e-mailem