Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Pyrotechnik mířil na Znojemsko a na Vyškovsko dvakrát

VYŠKOVSKO, ZNOJEMSKO: Granát, který našel houbař, musel odborník zlikvidovat na místě. 

V sobotu před devátou hodinou zavolal na linku policie houbař, který nalezl na Znojemsku předmět připomínající granát. Munice ležela na vrstvě listí mezi obcemi Kravsko a Olbramkostel. Na místo ihned vyjela policejní hlídka, která zabezpečila místo nálezu. Přivolaný policejní pyrotechnik konstatoval, že se jedná o nevybuchlý dělostřelecký protipancéřový granát, který je vysoce nebezpečný. Z toho důvodu provedl jeho likvidaci na místě. Součinnost v podobě zabezpečení prostoru proti vstupu cizích osob nám poskytli i znojemští profesionální hasiči.

V pondělí mířil pyrotechnik do obce Studnice na Vyškovsku. Místní občan tam našel na pozemku při pozemních úpravách dva předměty připomínající dělostřeleckou munici. I k tomuto nálezu vyjela policejní hlídka. Oba nevybuchlé granáty si pak převzal pyrotechnik a odvezl je k odborné likvidaci. Při cestě zpět naložil specialista další nalezenou starou munici. Poblíž Rychtářova narazila žena při venčení psa také na nevybuchlý granát. Všechny předměty pocházely z druhé světové války a byly funkční.

V této souvislosti opět připomínáme, že laické veřejnosti nepřísluší takovéto nálezy posuzovat ani s nimi manipulovat. Jediným správným postupem v případě nálezu podezřelého předmětu, je kontaktovat policii.

por. Mgr. Alice Musilová, 30. 6. 2020

vytisknout  e-mailem