Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Pyrotechnici se o víkendu nezastavili

KROMĚŘÍŽSKO: Jen na Kroměřížsku vyjížděli ke třem případům, na Uherskohradišťsku pak k jednomu. 

V sobotu dopoledne nelezl pětatřicetiletý muž v lese u Nové Dědiny granát. Na místo proto vyrazili policisté z kroměřížského obvodního oddělení, kteří okolí nálezu zajistili do příjezdu pyrotechnika z Frýdku Místku. Specialista na výbušniny si následně střelivo odborně převzal a odvezl ke zničení. Jednalo se o protipancéřový dělostřelecký granát z období druhé světové války ráže 7,5 cm bez aktivních látek. Navečer pak vyjížděli pyrotechnici z Olomouce do Zborovic. Oznamovatel tam nalezl na zahrádce předmět připomínající minometný granát. Tentokrát se naštěstí o žádnou munici nejednalo. Předmět tak zůstal majiteli.

K dalšímu nálezu vojenské munice vyjížděli opět pyrotechnici z Frýdku Místku,  a to v neděli krátce po poledni. V lese u Jankovic na Uherskohradišťsku nalezla podezřelý předmět dvaačtyřicetiletá žena. Jednalo se o dělostřelecký minomet ráže 60 mm „rumun“. O tři hodiny později tito pyrotechnici vyráželi k dalšímu nálezu. Otec se synem objevil při procházce lesem v katastru obce Dobrotice vystřelenou silně zkorodovanou německou dělostřeleckou minu Wgr. 38 ráže 81 mm se zapalovačem Wgr.z. 38 z konce druhé světové války. Munici si v obou případech pyrotechnici převzali ke zničení. Policisté z příslušných obvodních oddělení vždy místo nálezu před jejich příjezdem zajistili.

S nálezy vojenské munice se setkáváme poměrně často. Manipulace s těmito předměty je velmi nebezpečná a proto upozorňujeme všechny, kteří se ocitnou v obdobné situaci, aby netknuté střelivo ponechali na místě nálezu a ihned zavolali na tísňovou linku Policie ČR 158.

13. dubna 2021, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem