Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Půjčené obratem se ziskem prodávali

Podezřelí si půjčovali vozidla, která následně prodávali zákazníkům. Ve spolupráci s kriminalisty si pro ně přišla zásahová jednotka. 

Kriminalisté druhého policejního obvodu z třetího oddělení obecné kriminality pracovali od poloviny uplynulého roku na objasnění trestné činnosti několika mužů z Prahy.  Ta spočívala v půjčování vozidel v Čechách i na Slovensku a jejich následném nabídnutí k prodeji dalším osobám z řad zákazníků. Ve dvou případech se dokonce stalo, že podvodníci pod smyšlenou záminkou, například výměny pneumatik, získali vozidlo od nového majitele zpět a prodali ho dalšímu novému zájemci. Škodu, kterou svým jednáním způsobili, přesáhla jeden milion korun.

Kriminalisté v průběhu několika měsíčního prověřování těchto podvodů získali informace, které je přivedly na stopu třech podezřelých osob. Poté co kolegové zjistili, kde se podezřelí nacházejí, bylo jejich zadržení otázkou času. Na přelomu měsíce ledna a února je kriminalisté zadrželi ve spolupráci se zásahovou jednotkou na různých místech České republiky. Jednoho z podezřelých, například v autobuse u Devíti křížů, když chtěl vycestovat mimo území republiky.

V současné době jsou trestně stíháni dva obvinění pro trestné činy podvod a zpronevěra. Jednomu z nich hrozí v případě odsouzení až pětiletý trest a v tuto chvíli je za jinou trestnou činnost již ve vězení do poloviny roku 2026. Zatímco druhý je stíhán vazebně a hrozí mu až osmiletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Jan Rybanský - 13. únor 2023

https://youtu.be/PXgSiL3ZIgk

vytisknout  e-mailem