Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

První pomoc poskytli policisté PMJ

Složky záchranného systému zasahovaly v domě v Karlíně, kde se zplodin z karmy nadýchal teprve třináctiletý chlapec. Vzájemnou spoluprací naštěstí nedošlo k tragédii. 

V úterý 26. října nedlouho před půlnocí zasahovaly záchranné složky v domě v Karlíně, kde se v jednom z bytů nadýchal zplodin z karmy při koupání teprve třináctiletý chlapec. Vlivem inhalace oxidu uhelnatého pak upadl do bezvědomí a rodiče tak zalarmovali záchranné jednotky. Jako první na místo dorazili a první pomoc poskytli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, chlapce vynesli ven na chodbu ze zasaženého bytu a okamžitě mu poskytli tepelný komfort v podobě deky a termofólie. O nezletilého se starali až do příjezdu záchranářů, kteří si ho převzali do své péče a převezli do nemocnice. Další policisté pak zajistili větrání domu a společně s hasiči informovali ostatní obyvatele domu o probíhajícím zásahu.

Podle prvotních informací z místa události nelze vyloučit technickou závadu na plynovém kotli. Celou událost si na místě převzali kriminalisté, kteří se věcí budou dále zabývat.

por. Mgr. Jan Rybanský – 28. říjen 2021

vytisknout  e-mailem