Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

První den NCOZ

Dnešního dne oficiálně vznikla a začala fungovat Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ). 

Hned ráno se s nejužším vedením NCOZ sešel v jejím sídle na Zbraslavi náměstek policejního prezidenta brig. gen. Mgr. Zdeněk Laube. Hovořilo se zejména o nutnosti stability nového policejního útvaru a personálních věcech (obzvláště o přijímání nových policistů).

Náměstek policejního prezidenta generál Laube zdůraznil, že s výjimkou jednoho trestního spisu, který byl státním zástupcem přikázán jinému policejnímu orgánu, nedošlo po sloučení dvou policejních útvarů (ÚOOZ a ÚOKFK) k odebrání žádné kauzy žádnému ze současných zpracovatelů, což je ošetřeno také interním předpisem.

Vedení NCOZ  tvoří:
·         ředitel útvaru: plk. JUDr. Michal Mazánek
·         náměstek ředitele pro výkon: plk. Ing. Petr Vopršal (bývalý vedoucí odboru zločineckých struktur ÚOOZ)
·         náměstek ředitele pro podporu výkonu: plk. Mgr. Bc. Milan Komárek (bývalý náměstek ředitele ÚOOZ)
·         náměstek ředitele pro logistiku: plk. Ing. Mgr. Jaroslav Vild (bývalý ředitel ÚOKFK)

a dále ředitelé sekcí:

·         ředitel sekce korupce a závažné hospodářské trestné činnosti: plk. Ing. Bc. Petr Lysák (bývalý náměstek ředitele ÚOKFK)
·         ředitel sekce organizovaného zločinu: plk. Ing. Marek Foglar (bývalý vedoucí odboru nelegálních obchodů ÚOOZ)
·         ředitel sekce terorismu a extremismu: plk. Ing. Jiří Dreksler (bývalý vedoucí odboru terorismu a extremismu ÚOOZ)
·         ředitel sekce kybernetické kriminality: výběrovým řízením nebylo místo obsazeno a bude vypsáno nové výběrové řízení

Priority Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) budou představeny ve čtvrtek 4. srpna 2016 na tiskové konferenci ministra vnitra a zástupců Policejního prezidia ČR. 

Více informací k NCOZ naleznete na: www.policie.cz/ncoz


pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
tiskový mluvčí NCOZ
1. srpna 2016
 

vytisknout  e-mailem