Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Průkaz mladého cyklisty

CHEBSKO - Žáci 4. tříd získali Průkaz mladého cyklisty. 

Dopravní výchova je součástí osnov učiva na základních školách. Příprava mladých účastníků silničního provozu je jednou ze základních podmínek bezpečnosti na silnicích. Proto nejen učitelé základních škol, ale také lektoři BESIPu pečují o dorůstající generaci.

V letošním školním roce 2015/2016, na Chebsku, pod taktovkou lektora BESIPU Ladislava Kantora absolvovalo výuku dopravní výchovy dvě stě šestnáct žáků 4. tříd základních škol ZŠ jih, Úšovice, Velká Hleďsebe, Tři sekery a ZŠ Teplá. Žáci byli připravováni jak na teorii, tak na praktickou část zkoušek. Účelem výuky bylo získání Průkazu mladého cyklisty.

Ve svých školách si děti nejdříve zkusily testy na nečisto, pak musely zvládnout ostrou verzi testu. Na dodržování pravidel při testech dohlíželi policisté z obvodních oddělení. Po teorii nastoupila praktická část, děti přijely na dopravní hřiště DDM v Mariánských Lázních, kde musely dokázat svoji zručnost při jízdě po hřišti podle dopravních značek a pravidel silničního provozu. Velkým oříškem byla jízda zručnosti, kterou nezvládlo několik dětí.

Na hřišti pomáhali strážníci z Mariánských Lázní.

Lektor BESIPu Ladislav Kantor vydal 202 průkazů těm, kteří zvládli všechny podmínky získání Průkazu mladého cyklisty.

 

por.PhDr.Papežová Zdeňka

květen 2016

 

vytisknout  e-mailem