Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Průběh bezpečnostního opatření

Bezpečnostní opatření začalo ze strany pražské policie již v ranních hodinách, od kdy dozorujeme oblast kolem místa konání konference. 

20:00

Jelikož svolavatelé ukončili všechna oznámená shromáždění, ukončila i pražská policie bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku v oblasi okolo TOP Hotelu v Praze 4. Během opatření policisté nezjistili a neřešili  žádné protiprávní ujednání, na policejní služebnu nepředvedli žádnou osobu. Během opatření jsme řešili pouze několikero dílčích půtek, které jsme ale vždy zažehnali v jejich prvopočátku.

18:45

V okolí hotelu jsou všechna shromáždění ukončena a jejich účastníci odchází. Bezpečnostní opatření ze strany pražské policie i nadále pokračuje. Do této doby jsme nemuseli řešit žádné protiprávní jednání, žádné osoba nebyla policisty předvedena na policejní služebnu.

17:45

Účastníci oznámených shromáždění zablokovali všechny příjezdové komunikace, kterými lze přijet k místu konání konference. Bohužel se jedná o komunikace, které jsou jedinými příjezdovými cestami pro obyvatele trvale žijící v přilehlých nemovitostech. Avšak účastníci shromáždění tuto skutečnost neakceptují a odmítají obyvatelům umožnit průjezd zablokovanými komunikacemi. Účastníci oznámených shromáždění tímto jednáním neporušují parametry zákona o právu shromažďovacím, tedy se tímto svým přístupem nedopouští ničeho protiprávního. Lze ale jednoznačně konstatovat, že si z těchto obyvatel, kteří se nemohou dostat domů, udělali v určitém slova smyslu rukojmí.

16:00

Před hotel dorazila první oznámená shromáždění, jejichž účastníci přišli pochodem například od stnice metra Roztyly, nebo od nedalekého státního archivu. Do této doby nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání a narušení veřejného pořádku.

vytisknout  e-mailem