Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Pořádal nelegální karetní turnaje

VSETÍNSKO: Provozovatel restauračního zařízení skončil ve vazbě.  

Začátkem října letošního roku obvinili policisté z oddělení hospodářské kriminality muže z Novojičínska z trestného činu neoprávněné provozování loterie a podobné sázkové hry s trestní sazbou do šesti let. Muže po sdělení obvinění poslal Okresní soud ve Vsetíně do vazební věznice. Jedná se o provozovatele restauračního zařízení ve Valašském Meziříčí, který ve svém podniku provozoval neoprávněně, v rozporu se Zákonem o loteriích a jiných podobných hrách, pravidelné turnaje v karetních hrách. Turnajové nebo sázkové hry lze provozovat pouze s povolením Ministerstva financí ČR, které provozovatel restauračního zařízení ve Valašském Meziříčí neměl. 
 
Zadržení muže proběhlo ve večerních hodinách přímo v restauračním zařízení, kde se zrovna odehrávala jedna z nepovolených her. Během následné prohlídky objektu kriminalisté našli několik desítek litrů pančovaného alkoholu v demižonech a lahvích, u kterého jsme zajistili odborné zkoumání, z jehož závěru vyplývá, že alkohol neobsahuje jedovatý metanol. Lihoviny byly bez kontrolních nálepek a bez označení kontrolními páskami pro daňové účely. Provozovatele restaurace jsme obvinili mimo výše zmíněný trestný čin i z tr. činu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží, za který tr. zákon ukládá až tříletý trest odnětí svobody. Samozřejmě jsme zjišťovali, kdo lihoviny provozovateli dodával. V souvislosti s nalezeným nekolkovaným alkoholem jsme zadrželi další dva muže ze Vsetínska, kteří se na dodávání alkoholu do restauračního zařízení podíleli. Oba jsou podezřelí z tr. činu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží. Nyní prověřujeme podíl dalších osob na distribuci pančovaného alkoholu.  
 
Při realizaci obou trestných činů jsme provedli několik domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. Na přípravě a samotné realizaci případu neoprávněného provozování loterie a podobné sázkové hry se podílelo několik desítek policistů převážně z oddělení hospodářské kriminality, ale i obecné kriminality a obvodního oddělení. 
 
Trestný čin neoprávněné provozování loterie a podobné sázkové hry realizujeme ve vsetínském okrese úplně poprvé. Policisté z oddělení hospodářské kriminality případ nadále vyšetřují, prověřují další osoby, které se mohly na trestné činnosti podílet a budou se zabývat i výnosem z trestné činnosti obviněného. Z důvodu probíhajícího vyšetřování podrobnější informace prozatím zveřejňovat nebudeme.
 
Zadržení provedli policisté z Územního odboru Vsetín, nikoli zásahová jednotka (viz fotografie).
 
 
22. října 2012, por. Mgr. Lenka Javorková
 
Odkazy do noveho okna

zadržení

zadržení 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem