Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Protidrogová akce Kurýr

LIBEREC - Kriminalisté Liberce se podíleli na zadržení drogových dealerů 

Kriminalisté SKPV Liberec, linie toxi, se v uplynulých dnech podíleli na zdárném ukončení rozsáhlé protidrogové akce s krycím názvem Kurýr. Akce byla zaměřena na dopadení organizované skupiny sedmi přímých pachatelů, kteří se na území okresu Liberec, hl. města Prahy a ve Středočeském kraji zabývali dovozem léčivých přípravků ( zejména léků ACATAR ) s obsahem pseudoefedrinu z Polska a na jejich distribuci a výrobě PERVITINU.
Zdárnému ukončení celé akce předcházela pečlivá a více než rok trvající práce, do které se zapojili různé součásti kriminální a pořádkové policie, aby se získalo dostatek důkazů pro konečnou realizaci.
Bleskový koordinovaný zásah i za účasti několika týmů Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy přispěl k zadržení sedmi pachatelů. Při zadržení podezřelých a následných domovních prohlídkách byly nalezeny dvě varny na výrobu Pervitinu. Jedna z nich se nacházela v rodinném domě v Proseči n.N..
Pachatelé za poslední rok takto vyrobili minimálně 6,6 kg vysoce kvalitního neředěného PERVITINU a z Polska dovezli minimálně 36 000 ks léčivých přípravků, které dále prodávali.
Za trestné činy Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a Porušení předpisů o oběhu zboží ve styku s cizinou, jim hrozí tresty odnětí svobody až na deset let.
Nadále se prošetřuje další trestná činnost zbylých nezadržených osob, tzn. že další zatýkání a postihy budou následovat.

 

vytisknout  e-mailem