Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pronásledování odcizeného Audi Q7

V souvislosti s případem, kdy policisté pronásledovali odcizené vozidlo z Prahy do středních Čech, se obracíme především na chodce a řidiče, kteří byli ohroženi nebezpečnou jízdou řidiče Audi Q7, aby kontaktovali linku 158. Děkujeme. 

Kriminalisté druhého policejního obvodu pracují od úterý 9. listopadu na objasnění případu, který začal kolem půl třetí odpoledne na Barrandovském mostě. Hlídka PMJ tam zastavila odcizené vozidlo Audi Q7 s německou registrační značkou a chtěla řidiče zkontrolovat. Řidič uposlechl a zastavil, ale během okamžiku si to rozmyslel, sešlápl plyn a pokračoval v jízdě. Stačil ještě narazit do služebního vozidla a srazit na zem zasahujícího policistu. Jeho kolega tak byl nucen použít služební zbraň a několikrát vystřelit. Řidič se nezalekl, a pokračoval v jízdě směrem na dálnici D1. Tam se policejním hlídkám ztratil z dohledu. V průběhu pátrání ho policisté objevili v Říčanech, kde pronásledování pokračovalo několik kilometrů, až do obce Louňovice. Kde bylo Audi v jedné z ulic násilným způsobem za použití policejního rámu zastaveno a řidič zadržen. Zajištěna byla i jeho spolujezdkyně, po které bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

Řidič svoji agresivní jízdou na trase Praha – Říčany – Louňovice opakovaně a úmyslně porušoval dopravní předpisy, ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a to jak řidiče osobních vozidel, tak chodce. V souvislosti s tímto případem se obracíme na případné další poškozené, kteří nebyli ještě vyslechnuti, aby kontaktovali linku 158 a pomohli kriminalistům zadokumentovat další skutky tohoto řidiče. Děkujeme.

S dvacetiletým mužem bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy násilí proti úřední osobě a obecné ohrožení, za což v případě odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Pro trestný čin krádež motorového vozidla, bude řešen v místě odcizení, tedy v Německu. Muž je stíhán vazebně.

por. Mgr. Jan Rybanský – 16. listopad 2021

vytisknout  e-mailem