Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pronásledování motorky

Policistům z pohotovostní motorizované jednotky ujížděl v neděli večer vysokou rychlostí řidič s pěti zákazy řízení a na odcizené motorce. 

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky projížděli v neděli večer Limuzskou ulicí v Praze 10, kde si povšimli motorky, kterou se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Když řidič spatřil policejní vozidlo, zabral za plyn a situace se během pár chvil změnila v dramatickou honičku. Policisté o pronásledování ihned informovali ostatní hlídky v terénu. Během ujíždění muž ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, nerespektoval světelné výstražné znamení a projel několik křižovatek na červenou. Řidič ujížděl vysokou rychlostí, místy až 180 km/h. Celé pronásledování skončilo až v městské části Dubeč, kde podezřelý vjel přes chodník na přilehlou zahradu. Tam však nezvládnul řízení a s motocyklem havaroval. Před policisty se snažil ještě utéct, ti ho však dostihli a za užití donucovacích prostředků zpacifikovali.

Při lustraci v evidencích policisté zjistili, že muž má několik platných zákazů řízení motorových vozidel a minulý rok byl pravomocně odsouzený za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Řidiče následně vyzvali k podrobení se dechové zkoušce a zkoušce na přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů, obě muž odmítl. Šetřením na místě „péjáci“ zjistili, že motorka, na které muž ujížděl, byla odcizena téhož dne v Praze 3.

Vzhledem k těmto skutečnostem byl muž omezen na osobní svobodě a převezen na policejní služebnu. Devětatřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Není ale vyloučeno, že v rámci dalšího prověřování a shromáždění důkazních materiálů, dojde k naplnění další skutkové podstaty trestných činů obecné ohrožení a krádež. Celým případem se zabývají i kriminalisté, kteří  nyní budou zjišťovat, za jakých okolností podezřelý k motorce přišel. Při výslechu totiž sdělil, že ji dostal od kamaráda.

Policisté prosí všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je pro nás velmi důležité.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 10.5.2021

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem