Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pronásledování motorkářů

Policistům z pohotovostní motorizované jednotky ujížděli během dvou dnů hned dva motorkáři. 

První případ se stal v neděli krátce po poledni. Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si povšimli v ulici Jihozápadní IV v Praze 4 motorky, kterou se rozhodli zkontrolovat. V momentě, kdy se na služebním vozidle rozsvítily majáky, motorkář zabral za plyn a začal ujíždět. Celé pronásledování netrvalo dlouho, jelikož řidič po nebezpečném ujíždění, kde dokonce vysokou rychlostí projel středem parku a ohrozil několik účastníků silničního provozu, následně odstavil svou motorku a začal utíkat. Utéct se mu však nepodařilo. „Péjáci“ ho po několika metrech dostihli a za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a omezili na osobní svobodě. Lustrací na místě zjistili, že muž má vyslovené čtyři zákazy řízení a tudíž neměl na motorce co dělat

Pětatřicetiletý řidič byl omezen na osobní svobodě a převezen na policejní služebnu. Muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Šetřením policisté zjistili, že pár dní předtím tohoto stejného muže stavěla jiná hlídka z pohotovostní motorizované jednotky, a to v Praze 5 ve vozidle Fiat Ducato. Při prohlídce policisté ve vozidle nalezli omamné a psychotropní látky a v zavazadlovém prostoru motorku, na které muž pak v neděli policistům ujížděl. Test na omamné a psychotropní látky řidič odmítnul.

Druhý případ se stal v pondělí odpoledne. „Péjáci“ se rozhodli v ulici Musílkova v Praze 5 zastavit motorku značky Yamaha. Řidič však nedbal výzev k zastavení a začal ujíždět ulicí Plzeňská až do pražských Řep. Poblíž točny tramvají však se svou motorkou havaroval a pokusil se utéct. Policisté z pohotovostní motorizované jednotky nedali motorkáři téměř žádnou šanci a muže za užití donucovacích prostředku zpacifikovali. Šetřením na místě zjistili, že muž má vyslovených několik zákazů řízení s platností až do roku 2026. Na místě mu také provedli orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů s pozitivním výsledkem. V úložném prostoru motorky pak policisté našli ještě tři sáčky s pervitinem. Vzhledem k tomu, že se muž během ujíždění zranil, byl převezen do nemocnice k ošetření.

Řidič je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestných činů Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a také Přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Violeta Siřišťová - 2.3.2021

Odkazy do noveho okna

Foto Praha 5 vozidlo Fiat

Foto Praha 5 vozidlo Fiat 

Detailní náhled

Foto Praha 5 vozidlo Fiat

Foto Praha 5 vozidlo Fiat 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem