Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pronásledování motocyklisty

Není držitel řidičského průkazu, přesto se mladík pokusil ujet policistům na motorce, která navíc neměla registrační značku. Marně. 

Včera kolem šestnácté hodiny si policisté pohotovostní motorizované jednotky všimli řidiče, který se pohyboval v ulicích pražských Lipenců na motocyklu bez registrační značky. Rozhodli se ji proto zastavit a zjistit, proč ji nemá. Na zvukové a světelné znamení k zastavení řidič zareagoval přidáním plynu s vidinou hlídce ujet. I přesto, že byl policejní speciál neustále v jeho těsném závěsu, a bylo jasné, že je to marné, nevzdával se. Několik minut se snažil policistům ujet v ulicích Prahy 16. Když se nepovedlo po asfaltu, chtěl zkusit „štěstí“ na polní cestě. Ani tak neuspěl a při sjíždění na polňačku z ulice Pod Lečí nezvládl řízení a  s motocyklem havaroval a zranil se na noze. Policisté ho tak na místě zadrželi a následně předali zdravotníkům k ošetření.

Dvacetiletý mladík hlídce ujížděl, neboť není držitelem řidičského oprávnění. V nejbližších dnech se tak bude zodpovídat u přestupkové komise nejen za přestupky v dopravě, ale i na úseku veřejného pořádku.

por. Mgr. Jan Rybanský – 21. duben 2021

vytisknout  e-mailem