Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Projev rasismu - aktualizace II

Kriminalisté hledají několik osob, v souvislosti s případem zveřejnění rasistického transparentu. 

Kriminalisté z odboru extrémismu a terorismu řeší případ zveřejnění rasistického transparentu s nápisem „KAMARA – JUST A NIGGER“. Tento případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, za což pachateli v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Kriminalisté zajistili kamerové záznamy, které byly pořízeny ještě před nafocením a zveřejněním transparentu a jsou na něm zachyceni muži, se kterými bychom potřebovali mluvit. Jestliže je někdo poznává, ať se ozve na linku 158.

Případ se stal koncem března tohoto roku a v rámci jeho prověřování probíhá i mezinárodní spolupráce, která je časově náročná. Jelikož zatím tyto provedené kroky nepřispěly k objasnění věci, zveřejňujeme záběry mužů až nyní.

kpt. Jan Daněk – 5. 8. 2021

Aktualizace: Po zveřejnění případu kriminalisté z odboru extremismu a terorismu ztotožnili dva muže ze záběrů. Děkujeme veřejnosti za spolupráci a stále platí, že po totožnosti dalších stále pátráme. Jestli je někdo poznává, ať se ozve na linku 158 nebo na email krpa.skpv.oet@pcr.cz.

Případ je stále v prověřování a s žádnou konkrétní osobou nebylo zahájeno trestní stíhání.

kpt. Jan Daněk - 2. 9. 2021

Aktualizace II: Kriminalisté ztotožnili některé osoby na záběrech, nicméně jejich výslechy nepřinesly posun v prověřování a případ byl odložen. Nepodařilo se totiž zbožnit osobu, která fotografii zveřejnila na internetu. Jestliže se v budoucnu objeví nové skutečnosti, které by ukazovaly na konkrétního pachatele, bude případ znovu otevřen.

kpt. Jan Daněk - 29. 9. 2021

vytisknout  e-mailem