Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Projekt zvýšení kvality

Ms kraj: Zvýšení kvality zásahových jednotek v česko-polském příhraničí 

logo_EU-listopad 2010.PNG
 
Policie České republiky Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje realizuje v rámci Operačního programu přihraniční spolupráce 2007-2013 Česká  republika-Polská republika projekt s názvem "Zvýšení kvality zásahových jednotek  v česko-polském příhraničí". Moravskoslezští policisté do
zkvalitneni_uprav_3.jpg
projektu, který je financovaný v rámci Fondu mikroprojektů v Euroregionu Silesia, zainteresovali taktéž kolegy z Polské republiky, konkrétně Policisty Krajského ředitelství policie Katowice  a Policejní školu Katowice.
 
K názvu projektu je nutno dodat, že pod pojmem „zásahové jednotky“ jsou v projektu uvedení policisté služby dopravní policie a služby pořádkové policie zahrnující policisty speciálních pořádkových jednotek a zásahových jednotek.
 
Cílem projektu, který leží převážně „na bedrech“ policistů školního policejního střediska Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, je prostřednictvím realizace specializovaného kurzu bezpečné jízdy zkvalitnit činnost policistů při řízení služebních motorových vozidel, docílit zkrácení dojezdových časů k zásahům v příhraničí, a to s co nejmenším omezením plynulosti silničního provozu. Zároveň také dojde ke zkvalitnění činnosti instruktorů služební přípravy na obou stranách hranice při vedení následně konaných
zkvalitneni_4.jpg
kurzů bezpečné jízdy. Konečným cílem projektu je vypracování koncepce studijního programu, který bude využíván oběma partnery, jinými krajskými ředitelstvími složkami integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje, popřípadě dalšími složkami.
 
Projekt se začal realizovat v listopadu minulého roku a jeho ukončení je naplánované na duben roku 2013. Ve čtvrtek 6. září 2012 se v Ostravě-Přívoze, v prostorách Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava konal úvodní seminář k projektu a zároveň první specializovaný kurz bezpečné jízdy řidičů v řízení osobních vozidel. V pátek pak proběhl další specializovaný kurz bezpečné jízdy, tentokrát řidičů motocyklů. Součástí Centra bezpečné jízdy LIBROS OSTRAVA je totiž odpovídající tréninkový polygon přizpůsobený pro teoretickou a praktickou přípravu řidičů při řízení motorových vozidel.
 
 
Úvodního semináře se zúčastnili za Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje ředitel plk. Mgr. Bc.
zkvalitneni_uprav_2.jpg
Tomáš Tuhý, vedoucí odboru školního policejního střediska mjr. Ing. Milan Čechovský a vedoucí odboru služby dopravní policie plk. Mgr. Bc. Jiří Zlý.  Za Krajské ředitelství policie v Katowicích přijal pozvání vedoucí odboru dopravní policie  ml. Insp. Mgr. Tomasz Michalczyk  a vedoucí odboru služby pořádkové policie Policejní školy v Katowicích mł. Insp. Mgr Dariusz Walczak. Úvodního semináře se zúčastnil taktéž zástupce Statutárního města Ostravy, konkrétně náměstek primátora Bc. Tomáš Sucharda a dále za společnost LIBROS OSTRAVA spol. s. r. o. Libor Václavík a za Centrum bezpečné jízdy Ing. Dalimil Frič.
 
 
por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
11. 9. 2012
 
 

vytisknout  e-mailem