Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Projekt Specializované pracoviště Národního centra pro kontrolu dokladů, reg. č. ISF/10/01

Ministerstvo vnitra České republiky na základě žádosti Ředitelství služby cizinecké policie schválilo k podpoře projekt „Specializované pracoviště Národního centra pro kontrolu dokladů“, který bude financovaný z národního programu Fondu pro vnitřní bezpečnost. 

Období realizace: 01. 07. 2018 – 31. 12. 2020

Hodnota projektu: 12 000 000 Kč

Projekt je zaměřený na modernizaci specializovaného pracoviště pro odhalování neregulérních dokladů a vybudování školicího střediska Národního centra pro kontrolu dokladů. Stávající technika již nesplňuje technické parametry pro efektivní odhalování a dokumentování nejmodernějších způsobů a trendů v napadání dokladů a absence nadstavbového školicího střediska způsobuje, že není možné kvalitně a v aktuálním čase předávat důležité informace policistům a dalším pracovníkům. Realizace projektu povede k celkovému zlepšení situace v oblasti odhalování neregulérních cestovních dokladů zneužívaných k nelegální migraci zejména v souvislosti se současnou migrační krizí a hrozbou terorismu. Zároveň tento projekt navazuje na úkol stanovený v Schengenském plánu 2014, tj. vytvoření jednotného centra pro sběr a kontrolu dokladů. Realizace projektu je základním předpokladem pro budoucí úspěšný chod Národního centra pro kontrolu dokladů.

Mezi hlavní přínosy projektu patří zejména zvýšení odborných kompetencí a prohloubení znalostí školených subjektů, dále pak zvýšení kvality statistických a obrazových výstupů – např. ve způsobech napadení, nejčastěji napadané druhy dokladů apod., rozšíření databáze dokladů – schopnost dokumentace nových bezpečnostních prvků implementovaných v dokladech, a v neposlední řadě také zvýšení schopnosti efektivně odhalovat a reagovat na nové trendy v neregulérních dokladech.

Realizace projektu bude plně v kompetenci pracovníků Ředitelství služby cizinecké policie, kteří již mají zkušenosti s realizací podobných projektů financovaných z programů Evropské unie.

V Praze dne 24.7.2018                                                                                                                                                                                              kpt. Mgr. Jindřiška Pospíšil Kaminská

vytisknout  e-mailem