Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Projekt - dopravní akce

Ms kraj: Další z akcí v rámci projektu Bezpečně na silnicích 

Bezpečně na silnicích v příhraničí - podpora prevence a společné řešení problémů – další dopravní akce
 
projekt dba 1.JPG
Moravskoslezští policisté realizovali společně s kolegy z Polské republiky koncem minulého týdne další dopravně bezpečnostní akci. Uskutečnila se v rámci udržitelnosti projektu "Bezpečně na silnicích v příhraničí - podpora prevence a společné řešení problémů". Projekt je spolufinancován z Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013, z fondů mikroprojektů Euroregionu Silesia.
 
Jedná se o preventivní projekt, který realizovalo naše krajské ředitelství ve spolupráci s polskou policií od května roku 2011 do června roku 2012, přičemž je samozřejmě stále „živý“, což dokládá i aktuální akce. Projekt řeší spolupráci policistů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje s policisty Opolského a Slezského vojvodství Polské policie při zabezpečování bezpečnosti na pozemních komunikacích v česko-polském příhraničí. Cílem je nejen vzájemná výměna zkušeností  realizací
projekt dba 4.jpg
specifických preventivních aktivit, ale také výměna zkušeností s využíváním speciálních technických prostředků k preventivním účelům, jejichž pořízení je též věcným obsahem projektu. Realizace projektu umožňuje rozvoj spolupráce, zlepšení komunikace a koordinaci aktivit mezi dopravními policisty na obou stranách česko-polské hranice. Projekt přispívá ke zvýšené bezpečnosti na silnicích v příhraničí.
 
Minulý pátek (13. září 2013) proběhla v odpoledních hodinách na šesti místech kraje v rámci udržitelnosti projektu další dopravně bezpečnostní akce. Čeští a polští policisté ve společných hlídkách využili techniku, která byla zakoupena při realizace výše zmíněného projektu. Jedná se o sady pro měření propustnosti autoskel a sady pro distanční monitorování a dokumentaci rizikového chování účastníků silničního provozu.
 
Do páteční akce bylo nasazeno 13 českých a 11 polských policistů. Zkontrolovali přes 140 vozidel (z toho bylo 21 s polskou registrační značkou). Z více než 40 měření za použití sady pro
projekt dba 3.JPG
měření propustnosti autoskel mělo 6 vozidel nevyhovující propustnost skel.
 
Policisté zjistili při akci celkově 16 dopravních přestupků, kdy až na dva (oznámeno příslušnému správnímu orgánu) vyřídili všechny na místě udělením blokové pokuty. Jeden řidič usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů, ve dvou případech nebyly použity při jízdě bezpečnostní pásy. Nevyhovující technický stav mělo 10 kontrolovaných vozidel.
 
Více informací souvisejících – nejen s tímto - projektem je možné nalézt ZDE .
                                                                                                                         
 
por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
19. září 2013
 
 
                                                                                 
 

vytisknout  e-mailem