Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prohlášení vedení Policejního prezidia ČR

Vedení policie se důrazně ohrazuje proti pokusům o kriminalizaci reorganizace útvarů s celostátní působností. 

„Odmítáme jakékoliv propojování našich manažerských rozhodnutí s vyšetřováním starých i současných kauz.

Postup státních zástupců z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci vnímáme jako podivný. Z médií se dnes dozvídáme o tom, že bychom měli být předmětem vyšetřování. Tento krok přímo navazuje na předchozí kritiku reorganizace ze stran státních zástupců a je doprovázen účelovými vyjádřeními nejen jich, ale také některých policistů, kteří se proti reorganizaci rovněž vymezili. Je absurdní, že má jít o jakousi kauzu starou několik let.

Tuto situaci nemůžeme vnímat jinak, než jako snahu jednoho orgánu výkonné moci účelově ovlivnit nezávislé rozhodování jiného orgánu státní moci. V tomto případ největšího bezpečnostního sboru v České republice. Situaci považujeme za natolik vážnou, že se obracíme cestou ministra vnitra na předsedu vlády se žádostí o projednání této podivné sekvence událostí na Bezpečnostní radě státu. V této chvíli nemáme jiný ústavněprávní nástroj, jak se této zjevné zvůli bránit.

Trváme na tom, že celá reorganizace byla připravena profesionálně, nezávisle a v souladu se zákonem o Policii České republiky. Vylučujeme, že jejím účelem bylo kohokoliv odstranit z funkce. Všichni současní manažeři byli opakovaně informováni, že mají svoje místo jisté. A byli rovněž vyzváni k aktivní součinnosti. To, že někdo se změnami nesouhlasí a odmítá být dále policistou, je jeho osobní rozhodnutí.

Celé vedení policie podporovalo a i nadále podporuje navrženou reorganizaci,“ uvedl dnes na tiskové konferenci generálmajor Tomáš Tuhý.

10. června 2016
plk. Jana Macalíková
tisková mluvčí Policejního prezidia ČR
 

 

Odkazy do noveho okna

PP - reorganizace

PP - reorganizace 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem