Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Prodloužený víkend ve znamení alkoholu za volantem

ZLÍNSKÝ KRAJ: Řidiči hazardují se svými životy i životy ostatních. 

Celkem 67 opilých řidičů přistihli policisté na silnicích Zlínského kraje během prodlouženého víkendu, tj. od pátku do pondělí. Dalších 19 řidičů usedlo během uplynulých čtyř dnů za volant pod vlivem drog.

Z celkového počtu 67 podnapilých řidičů 7 řidičů nadýchalo více než jedno promile, čímž se dopustili trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do jednoho roku. Nejvyšší hladinu alkoholu v dechu naměřili policisté ve Vizovicích v neděli o půl třetí odpoledne řidiči ve Škodě Fabii, který nadýchal 3,33 promile. V šesti případech se jednalo o podnapilé cyklisty.  

Během prodlouženého víkendu probíhala v našem kraji dopravně bezpečnostní akce, během které dopravní a pořádkoví policisté zkontrolovali přes 4 000 řidičů, kteří se dopustili 382 přestupků. Ve 178 případech se jednalo o porušení rychlostí, v 16 případech řidiči nepoužili bezpečnostní pásy, 22 řidičů jsme řešili pro nevyhovující technický stav vozidel, 5 přestupků se dopustili cyklisté a 8 přestupků motocyklisté.

Od pátku do pondělí vyjížděli policisté z dopravních inspektorátů v kraji k 29 dopravním nehodám, při kterých zemřeli 2 lidé (cyklista a motocyklista). Jeden účastník nehody utrpěl těžké zranění a patnáct lehká zranění. Tři dopravní nehody byly s alkoholem u řidičů. 

Stále se ukazuje, že řidiči na silnicích hazardují. Alkohol ani drogy za volant nepatří, a pokud někdo pod jejich vlivem řídí, vystavuje riziku nejen sebe, ale také ostatní. Policisté budou i nadále provádět ve zvýšené míře silniční kontroly a řidiče testovat na ovlivnění alkoholem i drogami.

7. července 2020, mjr. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem