Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Prodej podezřelé slivovice - nové informace

Jm KRAJ: O spolupráci jsme požádali i slovenské kolegy. 

Jihomoravští kriminalisté se intenzivně věnují šetření případu prodejce, který nabízel slivovici kontaminovanou metylalkoholem. Tou se otrávil osmatřicetiletý muž, který je v současné době hospitalizovaný v boskovické nemocnici. Prodejce využíval k inzerci internetové servery Bazoš.cz, Inzercebazar.cz či Hyperinzerce.cz; vyloučit však nemůžeme ani další webové stránky. Vystupoval nejen pod e-mailovou adresou veselypetr@atlas.cz (jak už jsme informovali včera), ale jak se podařilo zjistit kriminalistům, používal také e-mail slovackaslivovice@email.cz. Slováckou slivovici prodejce nabízel i na vývěsce v obchodních domech Tesco a Kaufland v Uherském Brodě.  
 
Destilát distribuoval v pet lahvích, ale vyloučit nemůžeme ani jiné obaly. Nabízenou slivovici pak posílal zákazníkům poštou, nabízel i osobní odběr.
Kriminalistům se muže podařilo ustanovit a zadržet, v současné době probíhají úkony trestního řízení. Komunikujeme se všemi odběrateli, které se nám podařilo zjistit z telefonního výpisu a výpisu e-mailové komunikace prodejce. Kriminalisté zjistili, že několik litrů podezřelé slivovice si na domácí oslavu koupili zákazníci ze Slovenska. Hned v sobotu jsme tedy kontaktovali slovenskou policii s žádostí o spolupráci. Slovenští kolegové tak neprodleně vyrozuměli muže, který si podezřelý destilát koupil, a následně všechny osoby, které jej na páteční oslavě konzumovaly, aby se ihned dostavily k lékařskému ošetření. Rozbor vzorku lihoviny, který zajistili policisté na Slovensku, přítomnost methylalkoholu potvrdil. Po upozornění policie vyhledali jeho konzumenti lékařskou pomoc. Jeden z mužů, který se zúčastnil slovenské oslavy, pak odjel do Písku, kde je hospitalizovaný v nemocnici.
 
Policisté důrazně varují všechny, kteří si přes tyto nebo obdobné inzeráty podezřelou slivovici koupili, aby ji v žádném případě nekonzumovali a aby o tom informovali policii prostřednictvím linky 158. Pokud už destilát někdo ze zákazníků požil, měl by okamžitě vyhledat lékařskou pomoc a podrobit se vyšetření a případné léčbě možné otravy methylalkoholem. Pokud podezřelé lahve má někdo z občanů doma, policisté jej žádají, aby je přinesl na nejbližší policejní služebnu nebo nás o tom informoval na lince 158.
 
Policisté na jižní Moravě během neděle a noci na pondělí zkontrolovali dodržování zákazu prodeje alkoholu nad dvacet objemových procent v dalších téměř 1400 provozovnách. Dosud jsme neoznamovali správnímu orgánu žádné porušení tohoto mimořádného opatření.
 
 
Texty zveřejněných inzerátů (obrázek připojený k inzerátu je uvedený pod článkem):
Nabídka: Prodám kvalitní jemnou slováckou slivovici z vlastních švestek. Výborná chuť I kvalita. Obsah alkoholu 50%, rok pálení 2011. Košt osobně samozřejmostí. Páleno legálně v pěstitelské pálenici. Možnost zaslat i na dobírku. Cena 240,- Kč/l. Při větším odběru možná sleva. Místo odběru Uherský Brod nebo Praha. E-mail: slovackaslivovice@email.cz.
 
Prodám výbornou domácí slováckou slivovici z vlastních švestek. Chuťově velmi jemná a lahodná, bez přidaného cukru, Obsah alkoholu 50%, rok pálení 2011. Páleno legálně v pěstitelské pálenici. Košt osobně je samozřejmostí. Možno zaslat i na dobírku. Cena 230,- Kč/l. Při větším odběru možná sleva. Místo odběru Uherský Brod nebo Praha. E-mail: veselypetr@atlas.cz.
 
 

mjr. Petra Vedrová, 17. 9. 2012

 

Zvukový záznam: informace_1709.mp3 

Odkazy do noveho okna

slivovice

slivovice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem