Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Prodej farmaceutik a pevitinu

Ms kraj: Muž dovážel a prodával farmaceutika, on i žena prodávali pervitin  

Obvinění ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy si vyslechli v polovině prosince muž a žena. Obviněný měl dovážet a prodávat farmaceutické výrobky obsahující pseudoefedrin a prodávat pervitin. Žena měla převážně nabízet farmaceutika a pervitin. Dvojici hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 2 do 10 let. Pro účely rozpracování a zrealizování případu byl vytvořen společný pracovní tým Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a Generálního ředitelství cel ČR, Celní protidrogové jednotky.
 
Muž, cizinec (44 let) je obviněn pro uvedený zločin, neboť měl nejméně od srpna minulého roku do současnosti na Ostravsku a Hlučínsku s cílem získat finanční profit, nabízet a poskytovat řadě osob velké množství farmaceutického výrobku obsahujícího pseudoefedrin. Byl si vědom, že výrobek tuto látku obsahuje a bude snadno extrahován a užit při výrobě psychotropní látky pervitin. Z ciziny měl dovézt přes 3 600 balení léčiv, kdy část měl předat za účelem zajištění jejich dalšího prodeje obviněné ženě (informace níže). Muž zpočátku obchodoval právě s těmito léky používajícími se k výrobě pervitinu, kdy později přešel již k obchodování se samotným pervitinem, který na Ostravsku prodával či poskytoval desítkám osob.
 
Co se týká obviněné 18leté ženy z Novojičínska, té kriminalisté kladou za vinu, že nejméně od května letošního roku do doby zadržení nabídla v Ostravě dle zadokumentování minimálně 150 balení výrobku obsahující pseudoefedrin, které jí poskytl obviněný. Posléze měla, společně s tímto mužem, poskytovat různým osobám pervitin.
 
Kriminalisté na prověřování všech souvislostí týkajících se daného případu i nadále intenzivně pracují.
 
 
por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
23. 12. 2013

vytisknout  e-mailem