Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Prodávala knihu za 500 korun, málem přišla o 300 tisíc

ZLÍNSKO: Nepřihlašujte se do účtu prostřednictvím zaslaného odkazu! 

Policisté z oddělení hospodářské kriminality ve Zlíně prověřují další případ podvodu prostřednictvím internetového bankovnictví a prodejní aplikace Vinted. Tentokrát má ale pokus o podvod šťastný konec. Žena stihla veškeré pokusy o sjednání úvěrů stornovat a zablokovat si svůj účet ještě předtím, než jí finance z účtu odešly.

Tentokrát prodávala jednadvacetiletá žena ze Zlínska knihu za 500 korun. Zájemkyně jí zaslala odkaz k internetovému bankovnictví, kde se měla žena přihlásit prostřednictvím svých přihlašovacích údajů a poté postupně pomocí zaslaných kódů. Žena všechny kódy potvrdila. Záhy jí ovšem na email přišlo potvrzení z banky o sjednání dvou úvěrů. Žena neváhala a okamžitě zablokovala svůj bankovní účet. Při následné návštěvě banky zjistila, že si někdo jejím jménem sjednal další bankovní účet, kam si převedl finanční prostředky ze dvou sjednaných úvěrů v celkové výši 303 tisíc korun a o sjednání dalšího úvěru se pokusil.

VAROVÁNÍ:

  1. Pokud něco PRODÁVÁTE, není důvod přihlašovat se do vašeho internetového bankovnictví.
  2. NIKDY se nepřihlašujte do svého účtu prostřednictvím zaslaných odkazů od jiných osob! Tito lidé si načtou vaše přihlašovací údaje a mají volný přístup k vašim financím.
  3. Když už tuto chybu uděláte, co nejdříve zablokujte svůj účet, aby peníze nestihly z bankovního účtu odejít.

12. srpna 2022, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem