Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Prodávala bundu. Z účtu zmizelo 240 tisíc

PARDUBICE – Jen ve zcela výjimečných případech se podaří nějaké peníze zachránit. 

Minulý týden ve čtvrtek se na místní oddělení do Polabin dostavila žena, která se stala terčem podvodníka. Na internetovém portále nabízela k prodeji koženou bundu. Na inzerát zareagovala neznámá žena, s tím, že má o bundu zájem a že ji má prodávající poslat prostřednictvím jedné známé zásilkové služby. Následně poškozené přišel e-mail, který vypadal, že je od zásilkové společnosti. Bylo potřeba kliknout na přiložený odkaz a vyplnit tam číslo platební karty, její platnost a CVC kód. Žena uvěřila, že tento postup je správný, a všechny údaje zadala. Následně zjistila, že přišla o 240 tisíc korun. Naštěstí ztrátu peněz zjistila včas a okamžitě se obrátila na policisty. Kolega z obvodního oddělení ihned využil zákonných možností k zajištění finanční hotovosti. Díky tomu a díky včasnému oznámení poškozené se podařilo polovinu peněz zajistit.

Kolegové zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku.

Opětovně upozorňujeme občany, aby byli velmi obezřetní při online platbách a nereagovali na žádné odkazy a linky od neznámých osob, nevyplňovali žádné osobní údaje ani údaje o platebních kartách nebo přístupová hesla do internetového bankovnictví.

3. května 2022
por. Mgr. Dita Holečková
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem