Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Prodával pervitin

CHEBSKO – Kriminalisté pokračují v potírání drogové kriminality. 

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže z Aše, kterého obvinili ze spáchání zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látky a s jedy.

Ten měl od prvního čtvrtletí minulého roku do listopadu letošního roku prodávat drogu pervitin. Drogu měl obviněný muž obstarávat od jiných osob, případně si ji měl ve svém bydlišti v Aši vyrábět a poté ji dále prodávat. V různém množství měl drogu prodávat pravidelně minimálně devíti lidem, kteří k němu jezdili z celého Chebska. Při zadržení policisty měl sedmačtyřicetiletý muž ve svém bydlišti téměř 9 gramů pervitinu a několik desítek tisíc korun. Tyto věci policisté zajistili.

Následně kriminalisté podali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Policisté poté muže eskortovali přímo do věznice.

Svého jednání se muž z Aše dopustil i přesto, že byl na začátku minulého roku za trestný čin Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy odsouzen Okresním soudem v Chebu.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

prap. Jakub Kopřiva
03. 12. 2018

vytisknout  e-mailem