Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Problémová řidička

VSETÍNSKO: Dýchala asi 25 krát.  

Policisté z policejní stanice v Kelči zastavili během uplynulého víkendu řidičku, ze které byl cítit alkohol, ale nebyla schopna, nebo spíše to vypadalo, že nechce dýchnout do přístroje na alkohol. Dýchala asi 25 krát. Odběr krve odmítla. Ve správním řízení jí hrozí až padesátitisícová pokuta.
 
Řidičku, která působila problémy od začátku až do konce, zastavili policisté v Kelči uplynulou sobotu kolem třetí hodiny ráno. V uvedený čas se policejní hlídka rozhodla zkontrolovat osobní vozidlo, které projíždělo obcí Kelč. Kolegové zapnuli na služebním vozidle výstražné znamení modré barvy s červeným nápisem STOP. Řidička ve vozidle však nereagovala a pokračovala v jízdě. Zastavila, až policisté použili zvukové znamení. Jelikož byl z ženy za volantem cítit alkohol, rozhodli policisté hned po kontrole dokladů provést odborné měření na alkohol. Řidička však nebyla schopna do přístroje dýchnout, i když jí policista názorně ukázal, jak se dechová zkouška provádí. Ani po asi 25 pokusech se zkoušku na alkohol nepodařilo zdárně dokončit. Řidička foukala mimo přístroj nebo náustek různě zakrývala rty atd. Říkala, že je to na ni moc těžké, že dýchnout do přístroje prostě nezvládne. Policisté tedy vyzvali ženu, aby se podrobila odběru krve v nemocnici. Řidička nejprve souhlasila, ale pak si to rozmyslela. Uváděla, že nemůže do nemocnice jet, protože má v autě děti. Po ztotožnění dvou spolucestujících jsme zjistili, že je jim 20 a 27 let. Pak se zase vymlouvala, že by musela z Valašského Meziříčí jet zpět taxíkem, který by ji stál 300 korun a ona chce být dnes brzy doma. Říkala, že raději zaplatí pokutu 50 tisíc korun, než 300 korun za taxi.
Pak následovala kolegy na policejní stanici, kde s ní měl být sepsán protokol o oznámení věci. Když se měla řidička na tiskopis vyjádřit a podepsat jej, i přesto, že byla náležitě poučena, kde tak má učinit, začala schválně vypisovat jiné kolonky, proto museli policisté protokol stornovat a vypsat nový, který pak žena odmítla podepsat.
Nicméně protože se odmítla podrobit vyšetření, zda při jízdě nebyla ovlivněna alkoholem, je podezřelá z přestupku, za který jí ve správním řízení hrozí pokuta až 50 000 korun a zákaz řízení až na dva roky.
Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu. Při odchodu ze stanice uvedla, že má odvoz, a že si na odběr krve zajede sama, jen aby pro sebe věděla, kolik alkoholu v krvi má. Policisté konstatovali průběh řešení přestupku dvaačtyřicetileté řidičky slovy: „To jsme tady ještě neměli!“    
 
 
 
13. února 2013, por. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem