Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Proběhlo jednání ohledně další činnosti složek IZS ve Vrběticích

ZLÍNSKO: Posledním lednem končí nařízení vlády č. 159/2015 Sb. 

Ve středu 2. prosince proběhlo v kulturním zařízení ve Vlachovicích jedno z dalších jednání všech složek zainteresovaných do bezpečnostního opatření výbuch Vlachovice – Vrbětice. Jednání se zúčastnil i první náměstek ministra vnitra Jiří Nováček, první náměstek policejního prezidenta plk. Martin Vondrášek, ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje plk. Jaromír Tkadleček, hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, za Armádu ČR zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík František Malenínský a další. Přítomni byli i starostové nejzainteresovanějších obcí. Tématem jednání bylo najít nejlepší varianty činnosti složek Integrovaného záchranného systému pro rok 2016 se zaměřením na období od 1. 2. 2016, kdy končí platnost stávajícího nařízení vlády č. 159/2015 Sb. o povolání vojáků v činné službě k plnění úkolů Policie ČR. Středeční jednání nepřineslo závěrečné rozhodnutí, projednávání této problematiky bude pokračovat na příštích setkáních. 

Pokud nám bude počasí, tak jako doposud přát, vyskladňování posledních objektů by mělo být ukončeno v lednu příštího roku. Vzhledem k rozsahu mimořádné události, způsobeným škodám a rozházené nebezpečné munice v členitém terénu je předpoklad, že záchranné a likvidační práce potrvají po celý rok 2016.

Práce v areálu muničních skladů budou probíhat nepřetržitě  nejenom během celých vánočních svátků, ale i na Silvestra a Nový rok .

 

4. prosince 2015, por. Mgr. Lenka Javorková

   

 

vytisknout  e-mailem