Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pro muže si přišla zásahovka

V pátek 13. dubna, krátce po půl desátá večer, zasahovala pražská zásahová jednotka v jednom z bytů v Konšelské ulici v Praze 8. 

Celému zákroku předcházel spor několika osob uvnitř bytu, který vyústil v potyčku, kdy jeden z přítomných mužů začal napadat ostatní. Ženě, která byla konfliktu přítomna, se podařilo z bytu uniknout, a celou událost nahlásila na tísňovou  linku 158. Operátorům uvedla, že muž je velmi agresivní, pod vlivem drog a vyhrožuje ostatním, že je zabije. Navíc by měl mít ozbrojen nožem a baseballovou pálkou.

Na místo ihned dorazili policisté, aby celou věc prověřili.  Těm se však přes veškerou snahu nepodařilo s osobami uvnitř bytu navázat konverzaci. Z důvodu vzniku obavy, že by agresivní muž mohl své výhružky naplnit, byla okamžitě povolána pražská zásahová jednotka. Ta nedlouho po příjezdu na místo násilně otevřela dveře bytu, které byly navíc z druhé strany jištěny lednicí. Za pomoci donucovacích prostředků muže zpacifikovala.

Zadržený byl následně převezen na policejní služebnu, aby vysvětlil své jednání.

V současné době je podezřelý hned z několika trestných činů, konkrétně z nebezpečného vyhrožování a vydírání, za což mu v případě odsouzení hrozí až osm let pobytu za mřížema.

Vzhledem k tomu, že je celý případ na samém počátku, je možné, že se výčet trestných činů ještě rozroste.

por. Mgr. Jan Rybanský – 14. dubna 2018

vytisknout  e-mailem