Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Pro drony šel s taškou vystlanou alobalem

PARDUBICE - Chtěl zamezit pípání bezpečnostního rámu. 

Policisté z Pohotovostního a eskortního oddělení Pardubického kraje si při hlídkové činnosti v Pardubicích na ulici Teplého všimli vozidla Audi A6. To řídil muž, který odpovídal popisu hledané osoby. Kolegové chtěli muže zastavit a zkontrolovat. Ten na jejich výzvy nereagoval a pokračoval v jízdě dál. Po několika set metrech nakonec hlídce zastavil. Řidič byl ztotožněn a policisté zjistili, že se skutečně jedná o hledanou osobu. Na dotyčného byl okresním soudem v Hradci Králové vydán příkaz k zatčení.

Zároveň kolegové během silniční kontroly u muže provedli orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Tento test byl pozitivní na látky, které značí požití pervitinu.

Dalším šetřením policisté zjistili, že hledaný během měsíců dubna a května, v Pardubicích v prodejně elektroniky odcizil dva drony v celkové hodnotě přesahující deset tisíc korun. U výslechu podezřelý sdělil, že do prodejny šel s připravenými taškami, které měl „vystlané“ alobalem, aby případně zamezil pípaní u bezpečnostního rámu v prodejně. Tyto tašky kolegové našli ve vozidle při silniční kontrole.

Kriminalisté následně muži sdělili obvinění z přečinu krádeže, kdy mu hrozí trest odnětí svobody v délce až tří let.

10. července 2019
pprap. Mgr. Dita Holečková
tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem